R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41074391 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
200 znakomitych kolarzy z 25 zespołów
w siedem dni pokona ponad 1200 kilometrów

 

Dziś w Warszawie zaprezentowano
69. Tour de Pologne UCI World Tour


Czesław Lang zaprezentował dziś w Warszawie trasę 69. Tour de Pologne. To już dziewiętnasty polski wyścig narodowy pod organizacyjnym parasolem wicemistrza olimpijskiego z Moskwy (rok 1980).

Ponad 1200 kilometrów w 7 dni, to trasa tegorocznej 69. edycji Tour de Pologne UCI World Tour. Szczegóły dotyczące wyścigu ujawniono dzisiaj, 25 kwietnia, podczas oficjalnej prezentacji, która odbyła się w Hotelu Marriott w Warszawie.

Tour de Pologne zapoczątkuje swój bieg obok Hotelu Gołębiewski Karpacz 10 lipca, aby po siedmiu etapach zameldować się w Krakowie 16 lipca. Dzisiaj już wiemy, że na starcie znajdzie się rekordowa liczba 200 startujących zawodników z 25 zespołów.

Zanim zaprezentowano szczegółowo trasę 69. Tour de Pologne UCI World Tour, pokazano świetnie zrealizowany krótki film, przypominający ogromne emocje, które miały miejsce przed rokiem. Krótko po nim swoją premierę miał spot reklamowy Tour de Pologne, który będzie pokazywany podczas transmisji Giro d’Italia. Trzeba przyznać, że jego emisja zrobiła na licznie zgromadzonej widowni niesamowite wrażenie, co po raz kolejny potwierdziło profesjonalizm w działaniu Lang Teamu.

- Cieszę się, że udało nam się stworzyć wyścig na światowym poziomie - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne. – Jako Polacy nie mamy się czego wstydzić, a o organizację etapów zabiegają u nas nawet inne kraje. Z roku na rok podnosimy sobie poprzeczkę i staramy się jeszcze lepiej zorganizować wyścig. Najważniejsze, co już wielokrotnie powtarzałem, to fakt, że Tour de Pologne to nie tylko wyścig kolarski, ale wielka szansa promowania Polski na całym świecie - mówił Czesław Lang.

W Tour de Pologne, jako jedynym wyścigu obok Tour Down Under, może wystartować reprezentacja narodowa. Czesław Lang skorzystał z takiej możliwości i na starcie zobaczymy jeszcze większą liczbę Polaków. Zadowolenia z tego faktu nie krył Wacław Skarul, prezes Polskiego Związku Kolarskiego: - Jest nam bardzo miło, że otrzymaliśmy to zaproszenie. Nie chciałbym podejmować decyzji za selekcjonera Piotra Wadeckiego, ale liderem powinien być niezawodny Marek Rutkiewicz oraz Bartosz Huzarski, który choć jedzie niebawem w Giro d’Italia, to powiedział mi, że najważniejszy dla niego jest Tour de Pologne.

Marki Tour de Pologne nie udałoby się wypromować, gdyby nie Telewizja Polska, która ponownie pokaże wyścig oraz wyprodukuje sygnał dla Eurosportu, za pośrednictwem którego trafi on do każdego zakątka na świecie. Co najważniejsze Czesław Lang i Bogusław Piwowar podpisali, przy okazji prezentacji, list intencyjny na kolejne lata współpracy.

Przechodząc do trasy wyścigu - to wzbudza ona wielkie emocje. W tym roku Czesław Lang odszedł od szablonu wyścigów etapowych i już od początku zawodnicy muszą być w pełnej gotowości, gdyż będzie to ciężki pierwszy dzień. Kolarze wyruszą spod Hotelu Gołębiewski w Karpaczu do Jeleniej Góry i przejadą 4 rundy o długości 30,2 kilometra, gdzie na każdej z nich będą musieli pokonać kultowy podjazd Orlinek. Drugi etap będzie najdłuższy w całym wyścigu. Na trasie Wałbrzych-Opole do pokonania będzie blisko 240 kilometrów.

Ponad 200-kilometrowy będzie również trzeci etap z Kędzierzyna-Koźla do Cieszyna, na którym ponownie kolarze, jak przed rokiem, wyjadą na chwilę poza granicę naszego kraju. Po trzech długich, ciężkich etapach, krótszy, ale z pewnością dużo szybszy odcinek Będzin-Katowice, gdzie w poprzednich latach oglądaliśmy piękne harce Polaków i niezwykłe pojedynki sprinterów.

Kolejne dwa etapy powinny zadecydować o losach wyścigu, choć tak miało być również przed rokiem, a wszyscy pamiętamy, że czekaliśmy do finiszu w Krakowie na finałowe rozstrzygnięcia. Etap piąty z Rabki Zdrój do Zakopanego i szósty - królewski etap - Bukovina Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska, to głównie góry i ciężko będzie znaleźć choćby kilka kilometrów płaskiego terenu.

Wyścig tradycyjnie zakończy się w Krakowie, choć w tym roku również wystartuje z krakowskiego rynku. Będzie to duża atrakcja dla kibiców, gdyż kolarze pokonają aż 7 rund po 12,4 kilometra, a każda z nich prowadzić będzie przez Wieliczkę.

Wszystkie kulisy dotyczące trasy zostały odsłonięte i pozostaje nam teraz czekać do 10 lipca, aby rozpocząć show pod tytułem Tour de Pologne.

Trasa 69. Tour de Pologne UCI World Tour
1. etap: "Gołębiewski" Karpacz - Jelenia Góra 179,5 km
2. etap: Wałbrzych - Opole 239,4 km
3. etap: Kędzierzyn - Koźle - Cieszyn 201,7 km
4. etap: Będzin - Katowice 127,8 km
5. etap: Rabka Zdrój - Zakopane 163,1 km
6. etap: Bukovina Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska 191,8 km
7. etap: Kraków - Kraków 131,4 km

xxx

Wielkich kolarskich emocji nie byłoby bez Czesława Langa, ale co najważniejsze, nie byłoby ich bez sponsorów. Głównym sponsorem jest Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A.


Czesław Lang i Paweł Ziemba. Ludzie interesu i przyjaciele. Tworzą od lat z klasą Tour de Pologne i Skandia Maraton Lang Team. Szczawno Zdrój, maj 2008.

- Mam zaszczyt i dumę współpracować z całym Lang Teamem. Kilka lat temu podczas pierwszych rozmów z Czesławem Langiem, wspominaliśmy, że głównym celem jest to, aby Tour de Pologne stał się produktem globalnym, marką, która jest rozpoznawalna na całym świecie i wizytówką Polski. Dziś już wiem, że tak się stało, z czego się bardzo cieszę - powiedział Paweł Ziemba, prezes Skandii. Przypomnijmy, że lider wyścigu będzie po każdym etapie honorowany właśnie żółtą koszulką Skandii.

Najlepszy góral wyścigu będzie jeździł w różowej koszulce Tauron. Firma ta jest od trzech lat przy Tour de Pologne, a tegoroczna edycja jest wyjątkowa, gdyż wszystkie etapy biegną po terenie dystrybucyjnym przedsiębiorstwa energetycznego. W koszulce czerwonej Fiata zobaczymy najaktywniejszych kolarzy Tour de Pologne. Warto zauważyć, że Fiat Auto Poland jest z Czesławem Langiem nieprzerwalnie od 1993 roku. Trzecim z oficjalnych sponsorów jest Bank BGŻ, który honorował będzie na podium zwycięzców poszczególnych etapów.

Przy okazji Tour de Pologne przypomniano o dwóch towarzyszących mu imprezach. Pierwszą z nich jest Nutella Mini Tour de Pologne, czyli wyścig dla dzieci mający na celu popularyzację kolarstwa oraz zdrowego trybu życia. Każde ze startujących dzieci otrzymuje koszulkę kolarską i może wziąć udział w mini-wyścigu na kawałku trasy zawodowego Tour de Pologne, w fantastycznej oprawie, przy aplauzie tysięcy kibiców.
 


Tony Rominger i Piotr Kurek. Tour de Pologne Amatorów. Bukowina Tatrzańska, 5 sierpnia 2011.

Drugim wyścigiem, który będzie miał w tym roku dwie odsłony jest Tour de Pologne Amatorów. Ekipa Lang Teamu zaprasza wszystkich rowerzystów do Jeleniej Góry i Bukowiny Tatrzańskiej, aby poczuć smak zawodowego kolarstwa, sprawdzić samego siebie i rozkoszować się jazdą na rowerze w przepięknych polskich krajobrazach. Warto wspomnieć, że startując w Tour de Pologne Amatorów wspiera się Fundację Ewy Błaszczyk Akogo?

Hotel Marriott i wspaniała prezentacja 69. Tour de Pologne przez Lang Team dały przedsmak ogromnych emocji, które czekają na nas w lipcu. Bądźmy, jako pasjonaci rowerów, gotowi na kolarstwo z najwyższej półki.
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL