Jestes 41073780 gosciem na naszej stronie
Janiaczyk szybszy dziś od Contadora

Hiszpan nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej Volta Ciclista a Katalunya 2011

Błażej Janiaczyk (z prawej) zajął trzecie miejsce w szosowych mistrzostwach Polski (wyścig ze startu wspólnego), które odbyły się 28 czerwca 2009 roku w wielkopolskim Dolsku. Na najwyższym miejscu Krzysztof Jeżowski, na drugim Tomasz Smoleń.

Błażej Janiaczyk jest kolarzem. Umie finiszować, jest jednym z najlepszych polskich sprinterów szosowych. Potwierdza to w tych dniach podczas jednego z najtrudniejszych wyścigów wieloetapowych świata - Volta Ciclista a Katalunya 2011.

Przed dwoma laty reprezentował barwy Mróz Action Uniqa, przed rokiem Mróz ActiveJet. W tym sezonie jest zawodnikiem najlepszej, najsilniejszej ekipy kolarskiej w Polsce: CCC Polsat Polkowice.

Startuje ona po raz pierwszy w wyścigu z cyklu World Tour. I radzi sobie całkiem dobrze w otoczeniu osiemnastu ProTourowych ekip.

Wczoraj Błażej Janiaczyk był piętnasty, dziś - jedenasty. Zarówno w piątek, jak i w sobotę był najszybszym kolarzem polkowickiego teamu, którym kieruje Piotr Wadecki - znakomity przed laty kolarz.

W sobotę kolarze startujący w wyścigu Dookoła Katalonii mieli do pokonania dystans 195 kilometrów, na trasie Tarragona - Mollet-del-Valles. Najszybciej finiszowal Hiszpan Jose Joaquin Rojas Gil (Movistar Team) - w czasie 4:22:19 h. Drugi był Portugalczyk Manuel Antonio Leal Cardoso (Team RadioShack), trzeci Francuz Samuel Dumoulin (Cofidis, Le Credit En Ligne).

Na miejscach do czwartego do dziesiątego meldowali się kolejno: 4. Daniel Martin (Irlandia/Team Garmin-Cervelo), 5. Diego Milán Jiménez (Hiszpania/Caja Rural), 6. Daniele Pietropolli (Włochy/Lampre - ISD), 7. Ruben Perez Moreno (Hiszpania/Euskaltel-Euskadi), 8. Kenny De Haes (Belgia/Omega Pharma-Lotto, 9. Rémi Cusin (Francja/Cofidis, Le Credit En Ligne), 10. Michał Gołaś (Polska/Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) - wszyscy ten sam czas co zwycięzca.

Za plecami Błażeja Janiaczyka finiszował Christopher Horner (USA/RadioShack). Kandydaci do końcowego sukcesu w tym wyścigu Włoch Michele Scarponi (Lampre - ISD) i Amerykanin Levi Leipheimer (RadioShack) zajęli miejsca 22. i 23. Na miejscu 42. finiszował Hiszpan Alberto Contador (Saxo Bank Sungard). Na metę dojechało 170 kolarzy, w tym 157 w tym samym czasie, co zwycięzca.

Po sześciu etapach w klasyfikacji generalnej prowadzi Alberto Contador - 26:50:47 h przed Levi Leipheimerem i Michele Scarponim - obaj mają 23 sekundy straty do Hiszpana.

Jutro ostatni etap. Kolarze będą mieli do pokonania dystans 124,5 km z Parets del Valles do Barcelony (Pla de Palau).