Jestes 41158125 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Contador szybko zyskał status faworyta

Alberto Contador (Astana) pokazał dziś, 8 marca, swą klasę, wygrywając etap otwarcia 67. wyścigu Paryż-Nicea. Contador pokonał Bradleya Wigginsa (Garmin - Slipstream) o siedem sekund na dystansie 9,3 km (jazda indywidualna na czas), pokonywanym przez kolarzy w trudnych warunkach pogodowych - przy stale padającym deszczu. Hiszpan Luis-Leon Sanchez (Caisse d'Epargne) był trzeci i wywalczył miejsce na podium.

Nikt nie był zaskoczony wygraną Contadora - z wyjątkiem jego samego. Na mecie powiedział dziennikarzom, że jeździ dobrze na czas, ale nie spodziewał się, że na tak krótkim dystansie pokona lepszych od siebie mistrzów tej kolarskiej specjalności.

Contador wygrał wyścig Paryż-Nicea w 2007 roku i dziś nie pozostawił wątpliwości, że jest pierwszym kandydatem do zwycięstwa w tym tourze. "Na jutrzejszym etapie będę bronił koszulki lidera" - kontynuował zawodnik Astany. I dodał: " Chociaż żółta koszulka jest piękna, bardziej ważne jest to, by za tydzień - w niedzielę w Nicei  na mecie zostać jej posiadaczem."

Bardzo dobrze pojechał Maciej Bodnar (Liquigas), który do Contadora stracił 31 sekund i zostawił za sobą 141 kolarzy.