Aktualizowano: 2024-03-15
Triumf i koszulka lidera
dla Jirziego Hochmanna

Pierwszy etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich

Jiri Hochmann (Dukla Praga) po finiszu z peletonu został triumfatorem pierwszego etapu wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich i został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej wyścigu. Drugi był Błażej Janiaczyk (CCC Polsat), a trzeci Eric Baumann (Team NetApp).

W piątek kolarze mieli do przejechania ponad 191 kilometrów na trasie Jawor-Legnica. Bardzo długo uciekał Jarosław Dąbrowski (Reprezentacja Polski MTB), który w pewnym momencie miał nawet sześć minut przewagi nad grupą zasadniczą. Samotna jazda kosztowała go jednak sporo sił i po ostatniej z górskich premii w miejscowości Podgórki jego akcja zakończyła się. Wychowanek toruńskiego Pacyfiku dzięki wygranej na wszystkich z górskich premiach zdobył koszulkę najlepszego górala.

Do mety w Legnicy dojechała grupa około 90 kolarzy a zwycięstwo etapowe rozstrzygnęło się w sprinterskim pojedynku. Najszybszy okazał się Czech Hochmann, który został liderem klasyfikacji generalnej.

Liderem klasyfikacji górskiej został Jarosław Dąbrowski (Reprezentacja Polski MTB), który długo samotnie uciekał i wygrał wszystkie cztery górskie premie. Najlepszym młodzieżowcem został Konrad Tomasiak (Reprezentacji Polski U23), a w klasyfikacji punktowej prowadzi Hochmann.

W sobotę odbędą się dwa etapy - jazda indywidualna na czas na dystansie 27 km i ponad 72 km odcinek na ulicach Lubina.