R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 26719419 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-06-14

 
Zwycięski Adam Adamkiewicz

 

Klęka bardzo się dziś postarała


Dwa najlepsze teamy maratonu MTB w Klęce. Z lewej Arkadiusz Szymurski, z prawej Piotr Czeszyk.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiejszy Klęka Maraton MTB 2015 był do pewnego stopnia powtórką imprezy sprzed tygodnia (Grand Prix Kaczmarek Electric) w Nowej Soli, gdzie o pierwsze miejsce walczyli na Giga Adam Adamkiewicz, Michał Górniak i Przemysław Rozwalka. Ta trójka znanych w Polsce zawodników zjawiła się w niedzielę w przepięknej okolicy Czeszewsko-Żerkowskiego Parku Krajobrazowego, by walczyć o zwycięstwo na dystansie Mega, 60 kilometrów.

Ruszyli na trasę punktualnie o godzinie 11.00. Na jazdę na dystansie Mega zdecydowało się 38 osób, 4 kobiety i 34 mężczyzn. Na pierwszym punkcie pomiaru czasu jako pierwszy zameldował się Adam Adamkiewicz z Piasków (Real 64-sto) - 43 minuty 19 sekund. Pięć sekund za nim pojawił się Przemysław Rozwalka z podleszczyńskich Goniembic (MW Invest Group), sześć sekund za prowadzącym Michał Górniak z Poznania (Duda-Cars TP-Link Rybczyński Team).


Uśmiechnięte twarze przed startem.
Fot. Piotr Kurek

Na dwóch kolejnych punktach pomiaru czasu (po 65 minutach i godzinie 47 minutach) ta trójka jechała prawie razem, pozostali zawodnicy za nimi. W końcówce najwięcej sił zachował Adam Adamkiewicz, który oderwał się od rywali i samotnie dojechał do mety. Trasę 60 kilometrów pokonał w 2 godziny 12 minut 20 sekund. Po niespełna dwóch minutach finiszową kreskę pokonali Michał Górniak jako drugi (2:14:06) i Przemysław Rozwalka na trzecim miejscu - 2:14:07.

Z czterech pań, które ruszyły na trasę Mega, do mety dojechały trzy: 1. Monika Uryzaj (Poznań), 2. Bożena Łącka (Klęka) i 3. Ewa Gajda (Swarzędz).


Adam Adamkiewicz samotnie wjechał na metę jako zwycięzca na trasie Mega.
Fot. Piotr Kurek

Na dystansie Mini (32 km) triumfował Wojciech Mizuro z Leszna (Real 64-sto) przed Adamem Deską ze Środy Wielkopolskiej (Euro Bike Kaczmarek Eletric Team) i Wojciechem Czterbokiem ze Śremu (Green Bike MTB Team). Z tą trasą zmierzyło się 14 kobiet: wygrała Marta Rozwalka z Goniembic (MV Invest Group) przed Karoliną Taborską z Poznania i Dominiką Dukarską ze Środy Wielkopolskiej (Superior MTB Energy Team).

Trzydzieści osiem osób pojechało dystans Mega, 108 na Mini (32 km) i 17 w Paradzie Rodzinnej. W sumie - 63 osoby. Najstarszymi uczestnikami byli Ryszard Pawlak (1941) i Kazmierz Gogolewski z Poznania (obaj Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Z Koła przyjechał Janusz Przybysz, ze Skwierzyny Marek Jaros, z Bydgoszczy Jarosław Prościński.


Wzruszający moment: wnuczka Julia (nr startowy 9 - uczestniczka Parady Rodzinnej) czekała na dziadka Andrzeja Zaworskiego (151).
Fot. Piotr Kurek

Klęka Maraton MTB 2015 był imprezą niezwykle udaną. Po pierwsze, odbyła się ona po raz pierwszy. Po drugie, przyjechali zawodnicy z Zielonej Góry, Skwierzyny, Bledzewa, i Bydgoszczy, nie licząc Wielkopolan. Po trzecie, nie zabrakło znanych kolarzy górskich. Po czwarte, trasa była starannie oznakowana i nikt nie pobłądził w urokliwym wielkopolskim krajobrazie. Po piąte, dwanaścioro osób (6 kobiet i 6 mężczyzn) otrzymało premie finansowe - od 400 do 100 złotych oraz trójki najlepszych na obu dystansach i we wszystkich kategoriach dostało piękne okolicznościowe statuetki plus nagrody rzeczowe. Po szóste, trzy najsilniejsze teamy stanęły na podium z ładnymi pucharami.

Można dodawać i inne plusy. Strażacy z Nowego Miasta i Klęki oraz okolicy (Wolicy Koziej, Chrzanu, Żerkowa), harcerze z Jarocina, jak również członkowie Gminnego Towarzystwa Sportowego Phytoharm i Towarzystwa Sportowego MTB Team (filia w Żęrkowie), w sumie prawie 100 osób, pilnowało dziś trasy i służyło pomocą zawodnikom, wydając grochówkę, ciasto oraz kawę i herbatę za darmo.


Harcerze z Jarocina zasłużyli na brawa.

Fot. Piotr Kurek

Było można się zmęczyć, podjazdów nie brakowało, trasa się podobała. – Przyjedziemy tu za rok, jeśli znów odbędzie się maraton MTB w Klęce - można było usłyszeć od startujących za linią mety. Także od tych z Mega, którzy kończyli jazdę w deszczu, przy zacinającym wietrze.

Gdy najlepsi stawali na podium, padał deszcz, ale nie zepsuł humoru zawodniczkom i zawodnikom oraz kibicom. Także organizatorom. To Arkadiusz Szymurski, prezes amatorskiej drużyny kolarskiej Phytopharm Klęka oraz członek Zarządu Phytopharm Klęka S.A., wielki fan MTB oraz wytrwały maratończyk (27 września pobiegnie 42 km 195 metrów w Berlinie). Jak dziś słyszałem od miejscowych ludzi, bez jego entuzjazmu i wielkiego serca dla sportu nie byłoby dzisiejszej imprezy.


Arkadiusz Szymurski (64) dojeżdża do mety w asyście Piotra Łąckiego (61) i Jakuba Kujawy (99).
Fot. Piotr Kurek

Pan Arkadiusz (rocznik 1972, młode pokolenie polskiego biznesu) wystartował na Mini i dojechał do mety w asyście Piotra Łąckiego, który z żoną Bożeną poświęcił wiele czasu, by oznakować trasę, przygotować numery startowe, zadbać o rozmaite szczegóły. Ten krąg ludzi przygotowujących imprezę był znacznie szerszy, jak i sponsorów.

Ci, którzy dziś byli w Klęce, wyjechali z niej z dobrymi wrażeniami. To liczna ekipa Real 64-sto z Leszna (1. miejsce drużynowo), także kilkuosobowy team Duda-Cars TP-Link Rybczyński (2. miejsce drużynowo), czy też ekipa Agrochestu (3. miejsce w tejże klasyfikacji).


Im się dziś podobało w Klęce.
Fot. Piotr Kurek

Organizatorom z Klęki pomagał Daniel Kurpisz i jego znajomi oraz rodzina (w swym cv ma dwukrotne przygotowanie Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w latach 2013 i 2014 w Żerkowie i Środzie Wielkopolskiej.

Byłem, widziałem, opisałem. To nowa impreza, poza głośnymi w polskim środowisku MTB cyklami maratonów. Myślę, że we wrześniowy czas 2016 roku warto znów będzie się spotkać w Klęce. Na kolarskim zmaganiu w urokliwej okolicy z dobrymi nagrodami i życzliwym sercem tych, którzy chcą coś zrobić dla swego środowiska. I pokazać, że Klęka może być idealnym miejscem do rokrocznych spotkań fanów kolarstwa górskiego.

                                                                  Piotr Kurek 

Wyniki maratonu MTB w Klęce na stronie http://www.plus-timing.pl/

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL