R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27315280 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-07-20

 
Prezent dla dziewczyny

 

Patryk Domagała z Mikołowa
najszybszy w Jankowie Dolnym

 
To był ciekawy, dynamiczny wyścig - zgodnie twierdzili jego uczestnicy. Na prowadzeniu Patryk Domagała z Mikołowa.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 24 maja, w Jankowie Dolnym pod Gnieznem odbył się wyścig kolarski Błękitna Pętla 2015, poświęcony pamięci Jerzego Palickiego - miejscowego wielce zasłużonego szosowca. Był to już szósty memoriał jego imienia. Najlepszym kolarzem okazał się 22-letni Patryk Domagała z Mikołowa, który od tego sezonu startuje w barwach Legii Warszawa.

Wyścig został rozegrany na rundach o długości 14 kilometrów każda. Kolarze wystartowali o godzinie 13.00 z Jankowa Dolnego i jechali przez Jankówko, Wełnicę, Strzyżewo Kościelne, Lulkowo do Jankowa Dolnego. Na każdym okrążeniu były trzy podjazdy, przy czym jeden w Strzyżewie Kościelnym dał się we znaki każdemu szosowcowi.


Trzy najlepsze panie: 1. Agnieszka Pawłowska z Poznania, 2. Paulina Zalaszewska z Wągrowca, 3. Marlena Jaworska z Konina. Z zawodniczkami organizatorzy imprezy: Krystyna Palicka i Radosław Jaskulski.
Fot. Piotr Kurek

Amatorzy i kobiety mieli do przejechania dystans 28 km (2 rundy), natomiast juniorzy, zawodnicy elity i mastersi aż czterech kategorii wiekowych 70 km (5 rund).

Na dystansie 70 km w kategorii elita triumfował Patryk Domagała z Mikołowa, który pierwszy rok startuje w barwach warszawskiej Legii. – Przyjechałem do Poznania, do swej sympatii, i dowiedziałem się o wyścigu pod Gnieznem - mówi 22-latek ze Śląska.


Prawie stu startujących stanęło do wspólnej fotografii z posłem Tadeuszem Tomaszewskim.
Fot. Piotr Kurek

– Był to ładny wyścig, w którym trudno było odjechać. Próbowałem i ja, i Maksymilian Bieniasz, ale ta sztuka nam się nie udała. Pozostało dobrze rozegrać finisz. Udało się, wygrałem. Triumfowałem na oczach mej sympatii Weroniki i jej rodziców, a moich przyszłych teściów - nie bez emocji wypowiadał te słowa Patryk Domagała. – Po swój sukces jechałem ze średnią prędkością ponad 41 kilometrów na godzinę - dodał zwycięzca. – To zwycięstwo dedykuję Weronice!

Drugi w kategorii elita byl Piotr Lis z Ostrowa, trzeci Maksymilian Bieniasz z Poznania.


Fogt Bikes Team wystawił dziś aż 9-osobową ekipę.
Fot. Piotr Kurek

W mastersach w czterech kategoriach zwyciężali: MI - Dawid Marosz, MII - Wojciech Jabłoński, MIII - Sławomir Warach, MIV - Romuald Szaj. Wśród juniorów najlepszy okazał się Cezary Kołodziejski. W rywalizacji pań triumfowała Agnieszka Pawłowska, zaś w kategorii amator - Konrad Kołodziejski.

Na dystansie 70 km ścigało się 70 mężczyzn, na trasie 28 km - 4 panie i 24 amatorów.


Patryk Domagała wygrywa w Jankowie Dolnym. Za nim (po prawej) - Piotr Lis, po lewej - Maksymilian Bieniasz.
Fot. Piotr Kurek

Niezwykle udaną imprezę zorganizowali działacze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego, dwóch z nich - Dawid Marosz i Radosław Jaskulski - zaprezentowało swe szosowe możliwości na dobrze sobie znanej trasie. Wspierali ich (społeczników z GKKG) Krystyna Lubińska-Palicka, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, SATPOL, Hotel Nest oraz Szkoła Auto Skoda.

Wyniki wyścigu Błękitna Pętla 2015 na stroniehttp://www.gkkg.pl/news.php


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL