R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28722214 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-11

 
Małgorzata Zellner i Bartosz Banach
triumfowali na dystansie Mega

 

DT4YOU MTB Maraton Oborniki
z niezwykle cennymi nagrodami


Bartosz Banach z Gdańska (39) triumfował na dystansie Mega.
Fot. Piotr Kurek

W sobotę 9 maja w wielkopolskich Obornikach odbył się, drugi rok z rzędu, maraton w kolarstwie górskim. Jego uczestnicy zmierzyli się z trzema dystansami: Turystyczny - 10 km, Mini - 37 km i Mega - 70 kilometrów. Na zwycięzców czekały niezwykle atrakcyjne nagrody ufundowane przez głównego sponsora: firmę DT4YOU z Obornik właśnie. To między innymi dwanaście kompletów kół kolarskich najwyższej jakości. Na najdłuższej trasie triumfowali: Małgorzata Zellner z Poznania i Bartosz Banach z Gdańska.

Pasjonaci MTB rywalizowali w Obornikach oraz w ich okolicy - na terenie Puszczy Noteckiej. Trasa się bardzo spodobała amatorom rowerów górskich. Wielkość przewyższenia na Mega wyniosła około 700 metrów, na Mini - 345 metrów. Najwyżej położony punkt na trasie znajdował się na wysokości 168 metrów nad poziomem morza.


Małgorzata Lewandowska ze Szczecina (80) zajęła drugie miejsce na Mega, z prawej zwyciężczyzni na tej trasie - Małgorzata Zellner z Poznania.
Fot. Piotr Kurek

Start na trasie Mega nastąpił o godzinie 10.30, na Mini - piętnaście minut później. Ci z Turstycznego ruszyli w drogę o 11.00.


Na jazdę na dystansie Mega zdecydowało się 120 osób.
Fot. Piotr Kurek

Imprezę dla amatorów zorganizowało Obornickie Centrum Sportu. Łączna wartość nagród wyniosła ponad 50 tysięcy złotych.


Dla nich rower to przygoda i miłe towarzyskie spotkania.
Fot. Piotr Kurek

W sobotnim maratonie MTB wystartowało na trzech dystansach ponad 600 pasjonatów kolarstwa górskiego z całego kraju. Na Mega - 120 pań i panów, na Mini - 349 osób, na Turystycznym - 168 kobiet i mężczyzn. W trzech wyścigach wzięło udział około 100 dzieci.

Na najdłuższym dystansie o zwycięstwo zacięty bój stoczyli Bartosz Banach z Gdańska i Maciej Kasprzak z Poznania. Przez większą część trasy jechali razem, zmieniając się na prowadzeniu. Na finiszu lepszy był o dwie sekundy gdańszczanin. Trzecie miejsce na Mega zajął Rafał Szturo z Torunia. Wśród pań na Mega pierwsza była Małgorzata Zellner z Poznania.


Najlepsi na Mini w najstarszej kategorii wiekowej: 2. Artur Spławski, 1. Marek Witkiewicz, 3. Tomasz Kaczmarek. Razem z nimi dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Jacek Okpisz (od lewej), zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Oborniki Kwiryn Naparty i zastępca burmistrza Obornik Piotr Woszczyk.
Fot. Piotr Kurek

Na Mini triumfował Michał Górniak z Piły, wśród kobiet pierwsza była Aleksandra Podgórska z Wałbrzycha.

Była to niezwykle udana impreza sportowa-rekreacyjna, w której jednej strony uczestniczyły znane postaci polskiego MTB, z drugiej zaś sporo debiutantów i nowicjuszy. Byla to też okazja do świetnej zabawy na dwóch kółkach dzieci.

Wyniki maratonu MTB w Obornikach na stronie http://www.plus-timing.pl/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL