R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27206571 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-07-15

 
Katarzyna Hendrzyk-Majewska i Maciej Kasprzak
triumfowali na dystansie Mega

 

 Maraton MTB w Śremie z dobrymi nagrodami

 
Maciej Kasprzak jedzie po zwycięstwo. Z prawej Przemysław Rozwalka, z tyłu Michał Ficek.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj w Śremie odbył się maraton MTB na dwóch dystansach - Mega (56 km) i Mini (28 km) - z cennymi nagrodami. Zorganizowali go miejscowi fani kolarstwa górskiego, trasa była atrakcyjna pod względem sportowym i widokowym. Warto było się wybrać w pierwszy dzień maja do miasta nad Wartą na II Śrem Maraton MTB, by wrócić do domu z voucherem na tygodniowy pobyt w Hiszpanii. Otrzymał go za zwycięstwo na trasie Mega Maciej Kasprzak (Duda-Cars TP-Link Rybczyński Team).

Trasa. - Jest atrakcyjna pod względem sportowym, jak i widokowym - przyznawali dziś uczestnicy śremskiego maratonu MTB. Poprowadzona została drogami polnymi i szutrowymi z możliwością jazdy przez piaski. Były też fragmenty bruku (jak na Paryż-Roubaix), płyt betonowych i asfaltu. Nie zabrakło paru odcinków, gdzie trzeba było się wykazać techniką jazdy, zaś kilka z nich sprawiało trudności. Oczywiście, były też singiel tracki, na których nie było możliwości wyprzedzania innych maratończyków. Od połowy trasa była interwałowa, natomiast końcówka dostarczyła najwięcej emocji.


Dziś w Śremie wystartowało 385 kobiet i mężczyzn. Dojechało do mety 379 osób.
Fot. Piotr Kurek

Całość trasy biegła od Śremu poprzez Nochowo, Gaj, lasem pomiędzy Gajem a Manieczkami, dalej przez Szymanowo, Psarskie i z powrotem do Śremu.

Startujący. W sumie na start zdecydowało się prawie 400 osób, w tym kilkadziesiąt kobiet. Najciekawsza była rywalizacja o pierwsze miejsce na dystansie Mega. Kilkaset metrów przed metą wyłonili się trzej kandydaci do pierwszego miejsca: Przemysław Rozwalka z podleszczyńskich Goniembic, Maciej Kasprzak z Poznania i Michał Ficek z Mysłowic.


Marta Gogolewska wygrała rywalizację kobiet na trasie Mini.
Fot. Piotr Kurek

W ostatni zakręt wjechali prawie równocześnie Przemysław Rozwalka i Maciej Kasprzak. Pozostało im jeszcze wówczas około stu metrów jazdy po trawie. Zwycięsko z tego zmagania wyszedł poznaniak i jemu też na koniec imprezy został wręczony voucher na tygodniowy wyjazd do Hiszpanii (Alicante), ufundowany przez firmę Bike-Adventure z Baranowa.

Drugie miejsce zajął Przemysław Rozwalka, który przez prawie cały wyścig był na czele i nadawał tempo jazdy. Trzeci był Michał Ficek, wśród pań triumfowała na dłuższym dystansie Katarzyna Hendrzyk-Majewska (też Duda-Cars TP-Link Rybczyński Team).


W Śremie wystartował Tomasz Rybarczyk (prezes firmy Agrochest). W niedzielę 17 maja w Kostrzynie Wielkopolskim odbędzie się maraton MTB, który organizuje właśnie Agrochest.
Fot. Piotr Kurek

Na Mini triumfował Michał Górniak z Piły (Duda-Cars TP-Link Rybczyński Team) i Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team).

Nagrody. Głównym sponsorem imprezy była śremska firma KSA Fitness Zone. Organizatorzy zadbali o cenne nagrody: główną był tygodniowy wyjazd do Hiszpani dla 1 osoby. Każdy uczestnik maratonu MTB otrzymał pamiątkowy medal.


Trzech najlepszych na Mega: 2. miejsce - Przemysław Rozwalka, 1. miejsce - Maciej Kasprzak, 3. miejsce - Michał Ficek.
Fot. Piotr Kurek

Organizatorzy. Pani Katarzynie Staśkiewicz (KSA Fitness Zone) i jej pracownicom oraz Maciejowi Szłapce i Maciejowi Foersterowi (oni wytyczali trasę w terenie) należą się słowa podzięki za zorganizowanie tej imprezy, która była pierwszą odsłoną cyklu Solid MTB Maraton 2015. Dwie następne edycje już wkrótce: 16 maja w Krzywiniu i 20 czerwca w Wilkowicach pod Lesznem.

Wyniki Solid MTB Maraton 2015 w Śremie na stronie:
http://www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1490

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL