R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27231954 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-07-16

 
Sławomir Spławski dziś najszybszy
na torze samochodowym Poznan

 

Szosowcy zainaugurowali czwartkowe wyścigi


Sławomir Spławski na ostatnich metrach. Za nim Artur Kozal.
Fot. Piotr Kurek

Sławomir Spławski z Bogdanowa, reprezentujący Merx Team z Wągrowca, wygrał dziś pierwszy w tym sezonie "czwartek kolarski" na torze samochodowym "Poznań".


Sławomir Spławski, rocznik 1984, odniósł już w tym roku szóste zwycięstwo, licząc wyścigi przełajowe, maraton MTB i dzisiejszy sukces szosowy.
Fot. Piotr Kurek

Wystartowali punktualnie o godzinie 18.00 na torze samochodowym "Poznań", by zmierzyć się z dystansem prawie 41 kilometrów i rywalami. Dzisiaj, 16 kwietnia 2015, szosowcy Grodu Przemysła i Wielkopolski rozpoczęli sezon tegorocznych "czwartków kolarskich". W inaguracyjnym wyścigu wzięło udział prawie 150 osób, w tym kilka kobiet. Wygrał go Sławomir Spławski z Bogdanowa, reprezentujący Merx Team z Wągrowca.

Zwycięzca pokonał dystans 40860 metrów w czasie 57 minut, co daje średnią 43 km na godzinę. Była to zatem bardzo szybka jazda amatorów.


Michał Kowalczyk (od lewej), Oskar Stabno, Anna Olszańska i Paweł Górniak. Tor samochodowy "Poznań", 16 kwietnia 2015.
Fot. Piotr Kurek

- Nie czułem się dziś najlepiej. Miałem w tym tygodniu wiele pracy i przyjechalem dziś na tor "Poznań", prawdę mówiąc, trochę zmęczony. Odżyłem podczas jazdy. Jechaliśmy dziesięć rund, prawie 41 kilometrów. Byłem czujny, pedałowałem z przodu. Nacisnąłem na bloki na ostatniej prostej, po wyjściu z zakrętu. Czułem oddech jadącego za mną Artura Kozala, ale dałem radę. To moje już szóste zwycięstwo w tym roku - powiedział zwycięzca, który wygrywał w lutym i marcu wyścigi przełajowe i stał na podium w Dolsku kilka dni temu jako triumfator maratonu MTB w swej kategorii wiekowej na dystansie Mini (39 km).

Sławomir Spławski wybiera się w najbliższy weekend do Miękini pod Wrocławiem, by w sobotę ścigać się w Bike Maratonie na dystansie Mega a w niedzielę spróbować sił w wyścigu szosowym. Obie imprezy organizuje Maciej Grabek.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL