Jestes 41074126 gosciem na naszej stronie
754 rowery w wiosennym rozpędzie

Niezwykle udany maraton MTB w Dolsku

Jeden z bohaterów dzisiejszej imprezy w Dolsku za chwilę dojedzie do linii mety. Startował z numerem 1484, w listopadzie skończy 14 lat, jego nazwisko Oskar Rychlicki. Pokonał 39 kilometrów, potrzebował na to 2 godziny 34 minuty 34 sekundy, co dało mu 527. miejsce na dystansie Mini. Za nim Paweł Rychlicki, były kolarz grupy Mróz, aktualny szosowy mistrz świata mastersów (kategoria M40). Syn z ojcem kończą razem maraton MTB.

Dzisiaj, 12 kwietnia, w Dolsku odbył się maraton MTB. Jego uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach - 39 km i 72 kilometrów. Jako że była to pierwsza impreza w tej specjalności kolarstwa górskiego w Wielkopolsce, na starcie stanęła rekordowa liczba startujących, bo aż 754. I to z całego kraju.

Dolsk od kilku już lat gości maratończyków MTB. Ścigali się tutaj, między innymi, Maja Włoszczowska i Marek Galiński, by ograniczyć się do wymienienia dwóch nazwisk najwybitniejszych przedstawicieli polskiego kolarstwa górskiego.

replica rolex watches

Wiceburmistrz Dolska Liliana Lenarczyk-Żurczak oraz trzech najlepszych zawodników na Mega: 1. Paweł Górniak, 2. Przemyslaw Rozwalka, 3. Michał Górniak.

Trasa była ciekawa i interesująca dla maratończyków MTB, sprawdzona przed rokiem. Ruszyli honorowo o godzinie 11.15 (ci z Mega) na terenie ośrodka Villa Natura przy ulicy Podrzekta 3, dojechali do drogi wojewódzkiej, gdzie nastąpił start ostry. Ci z dystansu Mini rozpoczęli pedałowanie pół godziny później. Meta znajdowała się na terenie ośrodka Villa Natura. Dystans Mini liczył 39 kilometrów, ci z Mega pokonali 72 kilometry.

Na dystansie Mini wystartowało ponad 500 amatorów MTB.

Na dystansie Mega rywalizowała cała czołówka wielkopolskiego MTB. Najszybciej finiszował Paweł Górniak z Piły przez Przemysławem Rozwalką (Goniembice) i Michałem Górniakiem (też z Piły). Wśród kobiet na tej trasie trzy pierwsze miejsca zajęły: 1. Klaudia Janik (Piła), 2. Daria Kasztarynda (Chodzież) i 3. Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Poznań).

swiss replica watches

Pasjonaci MTB ze Szczecina i Świnoujścia w Dolsku.

Na dystansie Mini najlepszy wśród mężczyzn był Mateusz Lewandowski (Kórnik), wśród kobiet - Marta Gogolewska (Wągrowiec).

Pierwszy w tym sezonie Bike Cross Maraton Gogol MTB był niezwykle udaną imprezą, co zgodnie podkreślali jego uczestnicy z całego kraju, gdyż do Dolska przyjechali amatorzy kolarstwa górskiego ze Szczecina, Świnoujścia, Gdańska, Bytowa, Bydgoszczy, Czaplinka, Torunia, Radziejowa, Skwierzyny, Przytocznej, Wrocławia, Laskowic i wielu jeszcze innych miejscowości, nie licząc Wielkopolan.

Za sprawą Marty Rozwalki w losowaniu nagród posiadaczką tego roweru została Anna Starzyńska z Wagrowca, pani policjantka.

Pogoda sprzyjała, impreza była dla amatorów, którzy u progu sezonu kolarskiego 2015 dali znakomity pokaz swej tęsknoty za sportową rywalizacją i dobrego przygotowania do czekających ich maratonowych wyzwań.