R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27711609 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-16

 
Szybko jechali w słońcu

 

Klaudia Janik, Dorian Karczewski, Sławomir Spławski i Borys Góral wygrywali na Winogradach


Borys Góral prowadził po starcie. Za nim kolejno: Rafał Jaros, Patryk Krajewski, Michał Górniak, Sylwester Swat, Piotr Nowacki, Michał Badowski i Sławomir Spławski.
Fot. Piotr Kurek

Klaudia Janik, Dorian Karczewski, Sławomir Spławski i Borys Góral wygrywali dziś na Winogradach podczas kolarskich zawodów przełajowych poświęconych pamięci Marka Wawrzyniaka i Zbigniewa Jędrzejczaka - tragicznie zmarłych w styczniu 2008 roku poznańskich fanów MTB. W imprezie wzięło udział prawie 100 zawodniczek i zawodników.

To już siódme zawody pamięci, które Wojciech Gogolewski zorganizował wspólnie z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej na poznańskich Winogradach. W marcową niedzielę było ciepło, słonecznie i trochę wietrznie. Runda o długości 1800 metrów była w całości przejezdna, choć w dwóch miejscach trzeba było podbiegać po schodach, w jednym miejscu przeskakiwać przez przeszkodę.


Przed startem zawodników elity i mastersów.
Fot. Piotr Kurek

W najciekawszym wyścigu - łączonym dwóch kategorii: elity i mastersów - wystartowało 58 zawodników. Po sygnale sędziego głównego zawodów Wojciecha Jankowskiego nie było zaskoczenia, gdyż Borys Góral z Piły ruszył najszybciej i po pokonaniu pierwszego wzniesienia objął prowadzenie. Za nim pedałowali Rafał Jaros ze Skwierzyny, Patryk Krajewski z Poznania, Michał Górniak z Poznania, Sylwester Swat z Przeźmierowa, Piotr Nowacki z Piły, Michał Badowski z Wrześni i Sławomir Spławski z Bogdanowa. 


Było dziś na co popatrzeć na Winogradach.
Fot. Piotr Kurek

Mastersi i zawodnicy elity pedalowali przez ponad 50 minut. Po kilku pierwszych rundach ukształtowała się dwuosobowa czołówka: Borys Góral i Sylwester Swat, obaj elita. Za nimi jechali Sławomir Spławski (masters), Michał Górniak (elita), Patryk Krajewski i Rafał Jaros (obaj elita), Sławomir Matuszak i Michał Badowski.

Na ostatnią, dwunastą rundę pierwszy wjechał Borys Góral, kilka metrów za nim Sylwester Swat. Pilanin zdołał utrzymać swą niewielką przewagę do końca rywalizacji i ukończył wyścig na pierwszej pozycji. Swat był drugi - niecałe cztery sekundy za zwycięzcą. W mastersach triumfował Sławomir Spławski.

Wyścig był ciekawy, ukończyło go 55 startujących - w tym 38 mastersów.


Borys Góral i Sylwester Swat - dwaj bohaterowie niedzielnego wyścigu na Winogradach.
Fot. Piotr Kurek

– Nie powiem, zmęczyłem się dzisiaj. Wygrałem i bardzo się z tego powodu cieszę - powiedział Borys Góral za linią mety. – Przed dwoma tygodniami zwyciężyłem w Wągrowcu, ale dziś musiałem się bardziej wysilić i natężyć, by odnieść kolejny sukces - podkreślił mistrz Polski 2013 w eliminatorze i zarazem reprezentant Polski na ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata MTB w Norwegii.


Sylwester Swat (z lewej) i Borys Góral na przeszkodzie.
Fot. Rafał Stasik

Elita i mastersi - wyniki
1. Borys Góral, Piła (E) - 00:56:47.09
2. Sylwester Swat, Przeźmierowo (E) - 00:56:51.07
3. Sławomir Spławski, Bogdanowo (M) - 00:58:07.27
4. Michał Górniak, Poznań (E) - 00:58:46.97
5. Patryk Krajewski, Poznań (E) - 00:59:30.70
6. Rafał Jaros, Skwierzyna (E) - 00:59:40.87
7. Szymon Matuszak, Poznań (M) - 00:59:44.82
8. Michał Badowski, Września (M) - 00:59:50.33

Wyścig kobiet wygrała Klaudia Janik z Piły, juniorów - Dorian Karczewski z Wągrowca.

Kobiety - wyniki
1. Klaudia Janik, Piła - 00:55:04.62
2. Dominika Smyk, Wągrowiec - 00:50:04.48
3. Bożena Łącka, Klęka - 00:51:33.70
Startowało 7 kobiet

Juniorzy - wyniki
1. Dorian Karczewski, Wągrowiec - 00:50:02.18
2. Maciej Połatyński, Nowe Miasto - 00:50:53.62
3. Marcin Mostowski, Lipno - 00:51:33.52
Startowało 20 juniorów

Dzisiejsze zawody na Winogradach były ostatnimi w cyklu Cyclocross Wielkopolska 2015, wcześniej odbyły się wyścigi w Skokach (8 lutego) i w Wągrowcu (22 lutego). W poszczególnych klasyfikacjach generalnych triumfowali: kobiety - Klaudia Janik (Piła), juniorzy - Dorian Karczewski (Wągrowiec), elita - Rafał Jaros (Skwierzyna), mastersi - Sławomir Spławski (Bogdanowo).


Marek Witkiewicz (467), ośmiokrotny mistrz Polski mastersów, wzmacnia w sezonie 2015 team Volkswagen Samochody Użytkowe MTB.
Fot. Piotr Kurek

Puchary najlepszym w dniu dzisiejszym (po trzech w każdej kategorii) i w klasyfikacji generalnej (po sześciu w każdej kategorii) wręczali: Dariusz Gorczyński (TKKF Poznań), Wojciech Gogolewski (TKKF "Pałuki" Wągrowiec) i Michał Jędrzejczak.

Gdyby spojrzeć na niedzielne zawody po kątem barw klubowych, to najlepiej wypadli zawodnicy teamu Merx Polska z Wągrowca, gdyż junior Dorian Karczewski i masters Sławomir Spławski okazali się zwycięzcami. Tuż za nim plasuje się team MTB Volkswagen Samochody Użytkowe: Sylwester Swat (2. miejsce w elicie - nowy nabytek, zaledwie od dwóch dni), Szymon Matuszak (2. miejsce w mastersach), Marek Witkiewicz (6. w masters) i Maciej Zabłocki (11. w masters).


Pamiątkowa fotografia z Winograd. 8 marca 2015.
Fot. Piotr Kurek

Dariuszowi Gorczyńskiemu i Wojciechowi Gogolewskiemu należą się słowa podziękowania za to, że kontynuują dzieło rozpoczęte siedem lat temu - zawody pamięci o tragicznie zmarłych pasjonatach MTB: Marku Wawrzyniaku i Zbigniewie Jędrzejczaku. W 2009 roku podjęli taki trud i moralny obowiązek i z każdym rokiem wypełniają go żywą, wyścigową treścią. Tak też było i dzisiaj.

                                                                      Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL