R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28542996 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-10-21

 
Marta Gogolewska i Sławomir Splawski
znów w rolach głównych

 

Ponad 100 osób ścigało się w Skorzęcinie


Kolarska walka do finiszowej kreski. Z lewej Szymon Matuszak, z prawej - Mariusz Chyła.
Fot. Piotr Kurek

Marta Gogolewska z Wągrowca i Sławomir Spławski z Bogdanowa (oboje Merx Polska) w imponujący sposób wygrali dziś zimowy wyścig MTB w Skorzęcinie. Wzięło w nim udział ponad 100 osób, nie tylko z Wielkopolski.

To już trzeci sukces w tym roku Marty Gogolewskiej i także trzecia wygrana Sławomira Spławskiego. Oboje wygrali kolarskie zawody przełajowe w Skokach (8 lutego) i w Wągrowcu przed tygodniem (22 lutego). Dziś oboje dołożyli do swej listy sportowych osiągnięć tego roku kolejne swe zwycięstwa - tym razem w marcowej scenerii Skorzęcina, jeziora Białego i okolicznych lasów.


Pamiątkowe zdjęcie uczestników Winter Race MTB 2015.
Fot. Piotr Kurek

Działacze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego, po sześciu latach przerwy, wrócili do formuły organizacji zimowego wyścigu MTB w Skorzęcinie. Nie przypuszczali, że aż ponad 100 osób zechce się ścigać na dwóch dystansach: 28 km i 14 kilometrów. Z dłuższą trasą zmierzyli się zawodnicy elity i mastersi, z krótszą - kobiety, juniorzy oraz amatorzy.


Zmagania rodziców obserwowały dzieci.
Fot. Piotr Kurek

- Pierwsze 14 kilometrów pokonaliśmy w grupie około 10 zawodników - mówił na mecie Sławomir Spławski, zwycięzca w kategorii elita. - Kiedy wjeżdżaliśmy na drugą rundę przyspieszyłem na granicy swych możliwości. Odjechałem około 100 metrów goniącej mnie trójce zawodników: Tomaszowi Wachowiakowi z Gniezna, Szymonowi Matuszakowi z Poznania i Mariuszowi Chyle z Leszna. Od czasu do czasu do czasu się obejrzałem za siebie i widziałem całą trójkę w bezpiecznej dla siebie odległości. Na ostatnim podjeździe w lesie raz jeszcze przyspieszyłem i zwiększyłem przewagę. Na mecie byłem pierwszy. 


Sławomir Spławski spokojnie dojeżdża do mety.
Fot. Piotr Kurek

Drugi na mecie zameldował się Tomasz Wachowiak (elita), za nim prawie razem linię mety minęli Szymon Matuszak (Samochody Użytkowe MTB Team, elita) i Mariusz Chyła z Leszna - 1. miejsce wśród mastersów. Drugie miejsce w kategorii masters zajął Artur Spławski z Bogdanowa, trzeci był Hubert Kwiatkowski z Konina.


Trzy najlepsze panie oraz organizatorzy imprezy: Radosław Jaskulski (z lewej) i Dariusz Łukasiewicz (prezes GKKG - z prawej).
Fot. Piotr Kurek

Wśród kobiet bezapelacyjnie triumfowała Marta Gogolewska z Wagrowca, druga była Bożena Łącka z Klęki, trzecia - Małgorzata Kaczmarek z Poznania.

Kobiety, 14 km - wyniki
1. Marta Gogolewska, Wagrowiec
2. Bożena Łącka, Klęka
3. Małgorzata Kaczmarek, Poznań

Juniorzy, 14 km - wyniki
1. Dorian Karczewski, Wągrowiec
2. Bartłomiej Sroczyński, Granowo
3. Kuba Kowalski, Gniezno


Ci panowie dziś po raz pierwszy wzięli udział w wyścigu kolarskim.
Fot. Piotr Kurek

Amatorzy, 14 km - wyniki
1. Bartosz Misiewicz, Komorniki
2. Mariusz Górski, Wymysłowo
3. Hubert Kajdan, Trzemeszno

Elita, 28 km - wyniki
1. Sławomir Spławski, Bogdanowo
2. Tomasz Wachowiak, Gniezno
3. Szymon Matuszak, Poznań

Mastersi, 28 km - wyniki
1. Mariusz Chyła, Leszno
2. Artur Spławski, Bogdanowo
3. Hubert Kwiatkowski, Konin

Zimowy wyścig MTB w Skorzęcinie odbył się w sprzyjających warunkach pogodowych. Świeciło słońce, temperatura wynosiła prawie 10 st. Celsjusza i trasa w lasach okalających jezioro Białe nie dość, że była optycznie ładna dla oka, to jeszcze bez błota. Oznakowanie było na medal, grochówka smakowała, dwanaścioro najlepszych pań i panów otrzymało puchary.


Serdeczne gratulacje dla Joanny Horemskiej z Pobiedzisk, z którą przegrałem rywalizację na krótszym dystansie.
Fot. Piotr Kurek

Mówiąc krótko, impreza była udana, co zgodnie podkreślali jej uczestnicy. Koledzy z GKKG mają wieloletnie organizacyjne doświadczenie i mogą wpisać Winter Race MTB 2015 w Skorzęcinie do swych dobrych sukcesów.

                                                                        Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL