R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 29012972 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-12-13

 
Borys Góral poza zasięgiem rywali

 

Zawodnik z Piły wygrał zawody w Wągrowcu


Borys Góral (na pierwszym planie) - za nim Rafał Jaros - był w niedzielę głównym aktorem kolarskich zmagań w Wągrowcu.
Fot. Piotr Kurek

Borys Góral z Piły wygrał dziś w Wągrowcu wyścig przełajowy dwóch kategorii wiekowych - seniorów i mastersów - w drugej edycji cyklu Cyclocross Wielkopolska 2015. Były mistrz Polski w eliminatorze z roku 2013 w imponujący sposób wygrał rywalizację ponad 40 zawodników, prowadząc od startu do mety i stale powiększając przewagę nad rywalami.

Borys Góral znany jest w całym kraju z dynamicznego startu. Tak też uczynił i dziś w Wągrowcu, gdy po sygnale sędziego głównego imprezy Wojciecha Jankowskiego popędził do przodu, nie oglądając się na nikogo. Już na pierwszej rudzie zyskał przewagę kilkunastu metrów nad jadącym na drugiej pozycji Sławomirem Spławskim (1984 - masters).


Ponad 40 zawodników stanęło na starcie wyścigu seniorów i mastersów.
Fot. Piotr Kurek

Zawodnik z Piły, rocznik 1990 - ubiegłoroczny absolwent Politechniki Poznańskiej, ani przez moment nie zwalniał, cały czas wykorzystując swą siłę, by po pierwszej rundzie mieć przewagę prawie trzech sekund nad Spławskim. Na drugim okrążeniu wyniosła ona już jedenaście sekund, na trzecim - 26 sekund. Seniorzy i mastersi pedałowali 50 minut i rundę. Zwycięzca jechał po lutowy sukces 55:24,89 min., Sławomir Spławski przyjechał jako drugi na metę - jego czas 57:19,25 min.

Seniorzy, mastersi - wyniki
1. Borys Góral (Piła, S) - 55:24,89 min.
2. Sławomir Spławski (Bogdanowo, M) - 57:19,25
3. Patryk Adamkiewicz (Skórzewo, S) - 59:25,39
4. Rafał Jaros (Skwierzyna, S) - 59:32, 49
5. Michał Badowski (Września, M) - 01:00:10,63
4. Piotr Nowacki (Piła, M) - 01:00:17,12

Wystartowało ponad 40 seniorów i mastersów, rywalizację ukończyło 38 zawodników.


Kibiców nie brakowało w Wągrowcu.
Fot. Piotr Kurek

– Cieszę się z tego zwycięstwa - powiedział za linią mety Borys Góral. – Trenuję dość intensywnie w terenie, a więc w Pile, gdzie mieszkam, i w jej okolicach. Dziennie wypada do półtorej godziny. Chciałbym dobrze wypaść w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim w swej specjalności, czyli w eliminatorze, i dostąpić godności reprezentowania kraju na Mistrzostwach Świata i Europy - podkreślił pilanin, który przed laty rozpoczynał przygodę z kolarstwem i MTB pod okiem Piotra Nowackiego (dziś jako 43-latek zajął trzecie miejsce w mastersach).

Wyścig kobiet wygrała Marta Gogolewska z Wągrowca przed Klaudią Janik z Piły i Dominiką Smyk z Wągrowca. Wśród juniorów triumfował Hubert Spławski (Trzebanice) przed Dorianem Karczewskim (Wągrowiec) i Radosławem Kochankiem (Leszno).

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom puchary wręczał burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwa. Imprezę zorganizowały wspólnie władze miasta, miejscowy OSiR oraz ognisko TKKF "Pałuki" z niezastąpionym Wojciechem Gogolewskim na czele.


Pamiątkowe foto startujących i burmistrza Wągrowca Krzysztofa Poszwy (trzeci z prawej).
Fot. Piotr Kurek

Po dwóch zawodach - w Skokach (8 lutego) i w Wągrowcu (22 lutego) - w klasyfikacji generalnej cyklu Cycclocross Wielkopolska 2015 w poszczególnych kategoriach najwięcej punktów zdobyli:
kobiety - 1. Marta Gogolewska (104), 2. Klaudia Janik (87) i 3. Dominika Smyk (83);
juniorzy - 1. Dorian Karczewski (116), 2. Radosław Kochanek (77) i 3. Maciej Połatyński (65);
seniorzy - 1. Patryk Adamkiewicz (117), 2. Rafał Jaros (99) i 3. Miłosz Czechowicz (68);
mastersi - 1. Sławomir Spławski (116), 2. Szymon Matuszak (81) i 3. Piotr Nowacki (78).

Trzecia edycja cyklu Cyclocross Wielkopolska 2015 odbędzie się 8 marca na terenie poznańskiego ośrodka TKKF przy ulicy Winogrady.

                                                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL