Jestes 41076113 gosciem na naszej stronie
Absolutna dominacja JBG-2

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB w Obiszowie

Adrian Brzózka mistrzem Polski 2015 w maratonie MTB.

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB w Obiszowie przebiegały pod znakiem absolutnej dominacji zawodników teamu JBG-2. W wyścigu elity mężczyzn nie mieli sobie równych, wywalczyli pierwszych sześć miejsc - tyłuł mistrza kraju zdobył Adrian Brzózka przed Wojciechem Halejakiem i Mariuszem Kozakiem.

Krajowy championat w maratonie MTB odbył się w Obiszowie trzeci rok z rzędu. Trasa jest znana od lat, dostępna dla wszystkich przez cały rok. Można tu jeździć, pedałować i podziwiać okolice podgłogowskie i Wzgórz Dalkowskich. Jest dobrze oznakowana, liczy 35 kilometrów.

Przed startem elity mężczyzn.

W niedzielę zawodnicy elity, tak jak w latach poprzednich, mieli do pokonania dystans 105 kilometrów. Ruszyli o godzinie 12, a już po przejechaniu kilkuset metrów uformowała się siedmioosobowa czołówka. Jechali w niej wszyscy zawodnicy JBG-2: Adrian Brzózka, Piotr Brzózka, Wojciech Halejak, Mariusz Kozak, Mariusz Michałek, Tomasz Drożdż i Patryk Piasecki.

Po 12 kilometrach na czele znaleźli się Adrian Brzózka, Wojciech Halejak i Mariusz Kozak, którzy w tym momencie mieli już ponad trzy minuty przewagi na Piotrem Brzózką i cztery na prawie dziesięcioosobową grupą, w której - poza kolarzami JBG-2 - jechali także między innymi Piotr Konwa, Krzysztof Krzywy i Przemysław Rozwalka.

Początek wyścigu elity mężczyzn.

Po przejechaniu 35 km prowadząca trójka miała około trzech minut przewagi nad resztą, po 70 km było podobnie. Na ostatniej rundzie, cztery kilometry przed metą, szybszy rytm jazdy narzucił Adrian Brzózka i samotnie dojechał na końcową kreskę. – To mój drugi tytuł mistrza Polski w maratonie MTB - powiedział zwycięzca. – Pierwszy zdobyłem w roku 2011, teraz powtórzyłem swój sukces.

Drugie miejsce zajął Wojciech Halejak, trzecie - Mariusz Kozak, czwarte - Piotr Brzózka. W pierwszej dziesiątce znaleźli się wszyscy zawodnicy JBG-2: także Mariusz Michałek, Patryk Piasecki i Tomasz Drożdż.

Wystartowało 33 zawodników. Do mety dojechało 24, w tym dziewięciu orlików.

Wojciech Halejak (2. miejsce, Adrian Brzózka - mistrz Polski 2015 w maratonie MTB, Mariusz Kozak - 3. miejsce). Z lewej Roman Jabłoński - wójt gminy Grębocicie, z prawej wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego Bogdan Rzepka.

Wyścig elity kobiet (70 km) pewnie wygrała Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) przed Aleksandrą Podgórską (KKW Superior Wałbrzych) i Karoliną Cierluk (UKK Sigo). – To mój pierwszy tytuł mistrzyni Polski w maratonie MTB - powiedziała zawodniczka, która na tegorocznych Mistrzostwach Świata w tej specjalności kolarskiej we Włoszech zajęła dwunaste miejsce.

Michalina Ziółkowska - mistrzynią Polski w elicie kobiet. Z lewej Aleksandra Podgórska, z prawej Karolina Cierluk. Z zawodniczkami wiceprezes PZKol Bogdan Rzepka.

W kategorii U23 trzy pierwsze miejsca zajęli: mężczyzni - 1. Piotr Konwa (4F Racing Team), 2. Krzysztof Łukasik (WKK Warszawa), 3. Przemysław Rozwalka (MW Invest Group); kobiety - 1. Aleksandra Podgórska, 2. Karolina Cierluk (UKK Sigo), 3. Marta Wesołowska (Mitutoyo Dema Politechnika Wrocławska).