Aktualizowano: 2024-03-15
Maja Drelak z Bralina mistrzynią Polski

W niedzielę w Głogowie rywalizowali
juniorki młodsze i juniorzy młodsi

Maja Drelak z Bralina (Wielkopolska) zdobyła dziś w Głogowie tytuł mistrzyni Polski w kolarstwie górskim w kategorii juniorki mlodsze. Na zdjęciu z ojcem - Dariuszem Drelakiem, jej trenerem. To największy życiowy sukces zawodniczki urodzonej w 1999 roku.

Dzisiaj, 26 lipca, w Głogowie (Górkowo) odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie górskim. O tytuły mistrzów Polski walczyło 59 najlepszych zawodniczek i zawodników w kraju wyłonionych w drodze eliminacji. Zdobyli je Maja Drelak z Bralina (Wielkopolska) i Stanisław Nowak z Głogoczowa (Małopolska). Udaną imprezę zorganizował MTB Obiszów Team.

Osiem najlepszych juniorek młodszych w Polsce, władze samorządowe Głogowa, organizator imprezy Artur Chodor oraz prezes PZKol Wacław Skarul.

Maja Drelak z Bralina (Wielkopolska) odniosła dziś w Głogowie życiowy sukces, zdobywając w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie górskim tytuł mistrzyni Polski w kategorii juniorki młodsze.

Maja Drelak była jedną z dwudziestu zawodniczek (rocznik 1999 i 2000) wyłonionych w trakcie tegorocznych eliminacji. Przed ośmioma dniami w Sławnie, w trakcie MP MTB, zajęła zdecydowanie pierwsze miejsce i dziś w niej upatrywano główną kandydatkę do pierwszego miejsca.

Wystartowali najlepsi juniorzy młodsi w kraju.

Po starcie, już na rundzie rozjazdowej, objęła prowadzenie, ale za nią - jak cień - jechała Anna Gdańska z Warszawy. I tak przez trzy rundy. Na ostatniej Wielkopolanka wyraźnie przyspieszyła i na metę przyjechała 22 sekundy wcześniej od zawodniczki z WKK Warszawa. Trzecie miejsce zajęła Natalia Jeruzalska z Wałbrzycha.

8. Agnieszka Szpocińska, LKK Luks Sławno - 0:47:03

Wyścig 39 juniorów młodszych był popisem Stanisława Nowaka (KS Iskra Głogoczów). 16-latek z Małopolski rundę rozjazdową oraz pięć okrążeń po 3,5 km każde pokonał w czasie 44 minut 37 sekund. 47 sekund za nim rywalizację ukończył na drugim miejscu Wojciech Ceniuch ze Szczecina, trzeci był Kamil Tarnawski (KKW Superior Wałbrzych).

Stanisław Nowak potwierdził dziś w Głogowie swój talent kolarski.