R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27764773 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-19

 
Rafał Jaros ze Skwierzyny
nie do pokonania

 

Swarzędzkie wyścigi przełajowe
w deszczu i przenikliwym zimnie


Rafał Jaros wygrał dziś wyścig memoriałowy w Swarzędzu.

W niedzielę 16 marca 2014 nad Jeziorem Swarzędzkim odbyły się przełajowe wyścigi kolarskie im. Mariana Kegela. Zwycięzcą wyścigu memoriałowego został Rafał Jaros ze Skwierzyny. Startowało zaledwie szesnaścioro osób: Paulina Coda z Poznania, 10-latek z Lubonia Adam Frański oraz czternastu mężczyzn.

Co tu dużo mówić, w niedzielę warunki pogodowe były wielce niesprzyjające. Po pierwsze, padał deszcz - momentami ulewnie. Po drugie, było przenikliwie zimno. Po trzecie wreszcie, dmuchał bardzo silny wiatr.

Te okoliczności sprawiły, że na start w dwunastym już crossie przełajowym im. Mariana Kegela zdecydowało się raptem szesnaścioro osób: Paulina Coda z Poznania, 10-latek z Lubonia Adam Frański oraz czternastu mężczyzn. Odbyły się dwa wyścigi, w tym memoriałowy. Wygrał go 24-latek ze Skwierzyny Rafał Jaros, który pięć rund nad Jeziorem Swarzędzkim pokonał w czasie 25 minut 15 sekund. Drugi był Łukasz Włodarczak z Poznania (26:55 min.), trzeci Marcin Sajewski z Poznania (28:50 min.). Miejsca od czwartego do siódmego zajęli: 4. Marek Jaros (Skwierzyna), 5. Jacek Głowacki (Poznań), 6. Tadeusz Kubiak (Swarzędz), 7. Piotr Jaźwiński (Poznań).


Zenon Czechowski, znakomity przed laty kolarz (pod niebieskim parasolem), i pasjonaci MTB.

Zawody w Swarzędzu zorganizowali: Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Wielkopolski Związek Kolarski oraz Akcja Katolicka Swarzędz.

Swarzędzkie przełaje są poświęcone pamięci Mariana Kegela (kolarza, olimpijczyka z Meksyku), który jako pierwszy poznaniak wystartował w 1965 roku w Wyścigu Pokoju. W majowej imprezie uczestniczył cztery razy. Ścigał się na mistrzostwach świata, zmarł śmiercią tragiczną w 1972 roku. Miał zaledwie 27 lat...


Oni nie przestraszyli się zimna i deszczu.

Zawody obserwował Zenon Czechowski, znakomity przed laty kolarz - kolega Mariana Kegela z Lecha Poznań i reprezentacji Polski. Pan Zenek honorował także najlepszych kolarzy niedzielnych zawodów w Swarzędzu.

Zwycięzcy wyścigów memoriałowych
2003 - Lech Ergang (Poznań)
2004 - Lech Ergang (Poznań)
2005 - Edmund Grabowski (Gdańsk)
2006 - Edmund Grabowski (Gdańsk)
2007 - Mirosław Sokołowski (Kowary)
2008 - Bartosz Brzeziński (Poznań)
2009 - Bogdan Pszenica (Strojec koło Częstochowy)
2010 - Radosław Lonka (Września)
2011 - Radosław Lonka (Września)
2012 - Artur Spławski (Bogdanowo)
2013 - Artur Spławski (Bogdanowo)
2014 - Rafał Jaros (Skwierzyna)

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL