R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28527492 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-10-20

 
Łucja Pietrzak i kolarze z Kórnika
walczą o tytuły mistrzów świata

 

Od dzisiaj w Glasgow MŚ juniorów na torze


Robert Taciak i cztery juniorki z Kórnika podczas przygotowań w Pruszkowie do Mistrzostw Świata juniorów w kolarstwie torowym.
Fot. Andrzej Piątek

Dzisiaj, 7 sierpnia, w Glasgow rozpoczynają się mistrzostwa świata juniorów w kolarstwie torowym. W światowym czempionacie wezmą udział także Polacy, w tym aż sześciu reprezentantów z Wielkopolski. Jednym z trenerów naszej ekipy jest Robert Taciak z Kórnika.

Skład reprezentacji Polski na torowe mistrzostwa świata juniorów - 7 - 11.08.2013 - Glasgow:

1. Nowotarska Natalia - Jedynka Limaro Kórnik
2. Pietrzak Łucja - Koźminianka Koźminek
3. Płosaj Nikol - Jedynka Limaro Kórnik
4. Radzicka Natalia - Jedynka Limaro Kórnik
5. Rajkowski Patryk - Jedynka Limaro Kórnik
6. Rudyk Mateusz - Moto Jelcz Agbud Jelcz Laskowice
7. Stecko Jakub - GK Żyrardów
8. Żegleń Viktoria - Jedynka Limaro Kórnik

Trenerami ekipy są: Daniel Meszka (mężczyźni), Jerzy Świnoga i Robert Taciak (kobiety). Robert Taciak jest trenerem UKS Jedynka Limaro Kórnik.

xxx

Powyższy tekst można bez trudu znaleźć na stronie Polskiego Związku Kolarskiego. Nie sposób go jednak nie opatrzyć dodatkowymi informacjami i krótkim komentarzem.

Najpierw informacje, w ośmioosobowym składzie znalazło się aż pięciu reprezentantów UKS Jedynka Limaro Kórnik. Zawodnicy Roberta Taciaka wystartują, między innymi, w sprincie drużynowym, sprincie, keirinie, wyścigach - na 500 metrów, 2 km i punktowym. W wyścigu drużynowym kobet na 4 km wystartuje cała drużyna z Kórnika.

- Patryk Rajkowski – sprint drużynowy, sprint i keirin
- Nikol Płosaj – wyścig drużynowy, 2 km, 500 m i wyścig punktowy
- Natalia Radzicka - wyścig drużynowy, 2 km, 500 m
- Natalia Nowotarska – wyścig drużynowy
- Viktoria Żegleń – wyścig drużynowy

Jak podkreśla Robert Taciak, największe szanse na dobry wynik polscy trenerzy wiążą z występami Patryka Rajkowskiego w konkurencjach sprinterskich oraz Nikol Płosaj w wyścigu punktowym. Drużyna dziewcząt jedzie po naukę i doświadczenie, a głównym celem jest pobicie rekordu Polski. Patryk Rajkowski oraz wszystkie zawodniczki, prócz Viktorii Żegleń, będą jeszcze juniorami w przyszłym roku, a zebrane doświadczenie w Glasgow ma procentować na kolejnych Mistrzostwach Świata i Europy. Przed wylotem na Mistrzostwa Świata nasza kadra juniorów przygotowywała się na dziesięciodniowym zgrupowaniu w Pruszkowie, gdzie przechodziła ostatnie szlify, doszkalając technikę i cechy motoryczne.

Krótki komentarz

Robert Taciak, trener z Kórnika, pod skrzydłami którego rozpoczęła swą karierę dwukrotna mistrzyni świata w scratchu Katarzyna Pawłowska, pojechał do Glasgow jako trener reprezentacji Polski mając obok siebie sześcioro młodych Wielkopolan - w tym pięcioro z Kórnika.

To swoisty ewenement, biorąc pod uwagę fakt, że juniorzy z podpoznańskiego miasteczka do toru kolarskiego w Pruszkowie, najbliższego i jedynego w Polsce, który nadaje się do szkolenia na najwyższym poziomie, mają 300 kilometrów.

Co tu dużo mówić, wyjazd pięcioro juniorek i juniorów z Kórnika do Glasgow to ogromne wyróżnienie i nagroda za ich trud w dotychczasowe szkolenie i zaangażowanie. A fakt, że w wyścigu drużynowym kobiet na 4 kilometry wystartuje czworo dziewcząt z Kórnika, podopiecznych Roberta Taciaka zasługuje na szczególne podkreślenie.

                                       Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL