R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28808494 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-20

 
Jarosław Marycz triumfatorem Hellena Tour

 

Wszystkie etapy oraz najważniejsze klasyfikacje
wygrali podopieczni Piotra Wadeckiego

Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) wygrał po finiszu z peletonu ostatni, 4. etap Wyścigu Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour. Triumfatorem całego wyścigu został inny przedstawiciel polkowickiej grupy, Jarosław Marycz.

136-kilometrowy etap rozpoczął się w Ostrzeszowie, a zakończył na rundach w Kaliszu. Wjechał tam cały peleton, a w nim po raz kolejny dominowali kolarze CCC Polsat Polkowice. Zwyciężył Bartłomiej Matysiak, który wyprzedził Pawła Brylowskiego (Bank BGŻ) i Czecha Ondreja Rybina (ASC Dukla Praha).

W grupie zasadniczej przyjechał zwycięzca sobotniej czasówki i lider Hellena Tour, Jarosław Marycz, który został triumfatorem całego wyścigu. Poza nim na podium znalazło się również dwóch innych zawodników CCC Polsat Polkowice, gdyż drugi był Mateusz Taciak (6 sekund straty), a trzeci Marek Rutkiewicz (21 sekund). Marycz wygrał także klasyfikację punktową. W sumie wszystkie etapy oraz najważniejsze klasyfikacje Wyścigu Szlakiem Bursztynowym wygrali podopieczni Piotra Wadeckiego.

Na czwartym miejscu w końcowej klasyfikacji sklasyfikowany został najlepszy z orlików, Przemysław Kasperkiewicz (De Jonge Renner). Wicelider wyścigu po 3 etapach, Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ) nie przystąpił do niedzielnych zmagań. Brał on udział w kraksie na popołudniowym, sobotnim etapie i został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono pęknięcie nadgarstka.

Marek Rutkiewicz zachował prowadzenie w klasyfikacji BGŻ ProLiga.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL