Aktualizowano: 2024-04-18
Mariusz Witecki najlepszy z Polaków

Bank BGŻ Team ściga się w Portugalii

Mariusz Witecki najlepiej z Bank BGŻ Teamu pojechał dziś pierwszy etap.

Portugalczyk Daniel Silva z ekipy RÁDIO POPULAR/ONDA wygrał dzisiaj pierwszy etap wieloetapowego wyścigu 31. Volta ao Alentejo, który rozpoczął się w Portugalii. 27-letni kolarz pokonał 167 kilometrów w czasie 4 godzin 8 minut 16 sekund. W tourze startuje Bank BGZ Team, z którego najszybciej na mecie, ze stratą 13 sekund do zwycięzcy, zameldował się Mariusz Witecki.

Paweł Cieślik, kolarz z Tarnowa Podgórnego, zajął 82. miejsce z czasem 4:12:37 h (strata - 4.21 min.).

Bank BGŻ Team ściga się w Portugalii w składzie: Łukasz Bodnar (90. miejsce - strata 4.21 min.), Dariusz Batek (34. miejsce - 38 sekund), Paweł Cieślik (82. miejsce - 4.21 min.), Mieszko Bulik (83. miejsce - 4.21 min.), Tomasz Smoleń (76. - 3.52 min.), Adam Stachowiak (37. miejsce - 43 sekundy), Mariusz Witecki (19. miejsce - 13 sekund), Błażej Janiaczyk (94. miejsce - 4.43 min.).

Drużynowo po pierwszym etapie podopieczni Zbigniewa Szczepkowskiego zajmują dziesiąte miejsce ze stratą niespełna dwóch minut (12:26:22) do prowadzącej portugalskiej ekipy OFM/QUINTA DA LIXA - jej czas 12:24:54 h. Rywalizuje dziewiętnaście drużyn.