R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27719972 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-16

 
Polki na czwartym miejscu

 

Brytyjki mistrzyniami świata w wyścigu na 3 km

 

Polski zespół w składzie Katarzyna Pawłowska, Małgorzata Wojtyra i Edyta Jasińska zajął dziś podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w Mińsku czwarte miejsce w wyścigu drużynowym 3 kilometry na dochodzenie. Walkę o brązowy medal nasze kolarki przegrały z Kanadyjkami. Złoto wywalczyły Brytyjki, srebro stało się udziałem Australijek.

W wyścigu o trzecie miejsce Kanadyjki od pierwszych metrów jechały szybciej od naszych zawodniczek, powiększając z każdym okrążeniem przewagę. Ostatecznie wyniosła ona prawie dziewięć sekund.

W finałowej rozgrywce, bardzo interesującej, najpierw prowadziły Brytyjki. W połowie dystansu Australijki wyraźnie przyspieszyły i objęły prowadzenie. Końcówka należała do zawodniczek Wielkiej Brytanii, które zeszły poniżej granicy 3 minut 20 sekund i wygrały.

Wyścig drużynowy 3 km na dochodzenie - wyniki

1. Wielka Brytania - 0:03:18.140
Laura Trott
Dani King
Elinor Barker

2. Australia - 0:03:19.913
Annette Edmondson
Amy Cure
Melissa Hoskins

3. Kanada - 0:03:20.704
Gillian Carleton
Jasmin Glaesser
Laura Brown

4. Polska - 0:03:29.024
Katarzyna Pawłowska
Małgorzata Wojtyra
Edyta Jasińska

Jutro, w piątek 22 lutego, o godzinie 19.15 w Mińsku odbędzie się wyścig w kobiecym scratchu. Tytułu mistrzyni świata bronić będzie Wielkopolanka Katarzyna Pawłowska.

– Jestem w bardzo dobrej dyspozycji, nic mi nie dolega - powiedziała Kasia Pawłowska Wielkopolskiemu Rowerowania. – Jadę do Mińska pozytywnie nastawiona. Znam ten tor, startowałam tu w Mistrzostwach Europy U23 w kolarstwie torowym w roku 2009. Scratch jest piękny, nieprzewidywalny, podobny do loterii. W Melbourne szczęście się do mnie uśmiechnęło, jak będzie w Mińsku - nie wiem? 

Impreza, niestety, nie jest pokazywana w żadnej polskiej telewizji, ale zmagania można śledzić dzięki uprzejmości Międzynarodowej Unii Kolarskiej, która udostępniła cały przekaz z imprezy na swoim kanale na YouTube. Adres poniżej:

http://www.youtube.com/ucichannel 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL