Sierpień 2010

Adam Okupnik z Koła wygrał
kryterium kolarskie w Turku
Ścigali się młodzi szosowcy oraz mastersi

W niedzielę, 15 sierpnia 2010, w Turku odbyło się kryterium kolarskie będące zarazem Memoriałem Mirosława Rabczewskiego i Edwarda Gałczyńskiego. W najciekawszym wyścigu, mastersów, triumfował w pięknym stylu Adam Okupnik z Koła przed Tadeuszem Kubiakiem z Łodzi i Romualdem Szajem z Poznania.

Adam Okupnik uciekał rywalom przez ponad połowę dystansu i był na mecie o cztery sekundy wcześniej niż oni. Miejsce drugie - Tadeusz Kubiak z Łodzi, trzecie - Romuald Szaj z Poznania.

W kryterium prawo startu mieli zawodnicy kategorii „żak” posiadający aktualne badania lekarskie i pisemną zgodę rodziców oraz zawodnicy kategorii „młodzik, młodziczka”, „junior młodszy ”, „junior, juniorka” posiadający aktualne licencje i badania lekarskie. Został rozegrany również wyścig Open dla amatorów w wieku od 30 lat wzwyż.

Jako pierwsi, o godzinie 11, rozpoczęli ściganie żacy (5 rund o dlugości 1350 metrów każda), najwięcej do przejechania mieli juniorzy - 28 okrążeń.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali puchary i dyplomy, nagrody rzeczowe lub pieniężne.

Organizatorami imprezy byli: Turkowskie Towarzystwo Cyklistów, Zarząd Powiatowy LZS, Starostwo Powiatowe w Turku oraz Urząd Miejski w Turku.

Prawie trzystu bikerów w Hermanowie
Maraton MTB z udziałem Andrzeja Kaisera

W niedzielę 15 sierpnia w okolicach Środy Wielkopolskiej rozegrany został kolarski maraton MTB Hermanów 2010. Jego uczestnicy, w liczbie prawie 300, zmierzyli się z dystansami Mini - 28 km, Mega - 53 km i Giga - 79 kilometrów.

W imprezie zapowiedział swój udział Andrzej Kaiser z Bytowa, jeden z najlepszych polskich maratończyków MTB. Dzień wcześniej świetny maratończyk startował w mistrzostwach Polski w tej właśnie specjalności, które odbyły się w Jeleniej Górze (zajął dziesiąte miejsce), ale w Hermanowie nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.

Swój udział w maratonie MTB Hermanów 2010 zapowiedział Andrzej Kaiser. Przyjechał w okolice Nowego Miasta, wystartował na dystansie Giga i go wygrał. Na zdjęciu z Tomaszem Dopierałą (drugie miejsce), Radosławem Hulewiczem (trzecie miejsce), zawodnikami z miejsc od czwartego do szóstego w kategorii MIII oraz organizatorami udanej imprezy.

Organizatorem udanego przedsięwzięcia było Towarzystwo Sportowe AGRO Team Środa Wielkopolska przy współpracy z powiatami: średzkim i jarocińskim oraz gminami Środa Wielkopolska, Nowe Miasto nad Wartą i Żerków. To właśnie na ich terenie rozegrana została impreza. Start, meta i miasteczko zawodów usytuowane były w folwarku konnym Hermanów.

W zawodach mogli uczestniczyć nie tylko wyczynowi kolarze, ale również amatorzy tego sportu. - Na nasz maraton zaprosiliśmy wszystkich pasjonatów dwóch kółek, nawet tych, którzy chcieliby po raz pierwszy spróbować swoich sił na trasie - przyznał jeden z organizatorów, a zarazem prezes AGRO Team, Krzysztof Sadyś.