R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28734602 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-11

 
Maciej Paterski w Marchiol Pasta Montegrappa

 

Maciej Paterski jeden z bardziej widocznych w ubiegłym sezonie młodych polskich kolarzy, w sezonie 2009 ścigać się będzie we włoskiej grupie Marchiol Pasta Montegrappa Heraclia Site. - Myślę, że będzie to jedna z najsilniejszych ekip amatorskich we Włoszech - mówi Maciej Paterski w rozmowie z vortalem kolarski.pl.

Maciej Paterski, który przez ubiegły sezon startował w kategorii młodzieżowej ma za sobą bardzo udany rok 2008. Mieszkaniec Jarocina reprezentujący do tej pory włoski zespół Basso Piave wygrał etap prestiżowego wyścigu Giro della Regioni zaliczanego cyklu do Pucharu Narodów kolarzy do lat 23. Stawał także na podium etapów uważanej za młodzieżowy Tour de France - etapówki Tour de l'Avenir oraz kilku włoskich klasyków.


Maciej Paterski jako reprezentant Polski na kolarskich mistrzostwach świata w Sttutgarcie - wrzesień 2007.

W sezonie 2009 Maciej Paterski ścigać się będzie w jednym z najlepszych włoskich zespołów amatorskich Marchiol Pasta Montegrappa Heraclia Site, będącym zapleczem należącej pro-tour-u grupy Liquigas. - Siedziba zespołu jest w San Polo di Piave. Grupa składa się z 18 zawodników, w której z obcokrajowców jestem tylko ja i jeden Brazylijczyk. Myślę, że w tym sezonie będzie to jedna z najsilniejszych ekip amatorskich we Włoszech. Jednym z głównych sponsorów jest Liquigas, od którego mamy całe zaplecze - mówi Maciej Paterski.

Reprezentant Polski przez występ w nowym zespole chciałby pokazać się menedżerom, by w przyszłości trafić do składu jednej z włoskich grup zawodowych. - Zdecydowałem się na podpisanie kontraktu, ponieważ chciałbym spróbować pościgać się jako zawodowiec we Włoszech. Grupa ta może mi to ułatwić, tylko potrzeba cierpliwości i wytrwałości - dodaje.

W planach startowych Macieja Paterskiego, który sezon rozpocznie 21 lutego będą głównie wyścigi we Włoszech ale także Mistrzostwa Polski. - Najważniejsze dla mnie będą wyścigi internacjonalne, no i oczywiście Mistrzostwa Polski, na których będe chciał się pokazać. Myślę, że dzięki nowej drużynie będzie mi jeszcze łatwiej odnieść jakiś sukces niż  w tamtym roku - podsumowuje reprezentant Polski.

Rozmowa z Maciejem Paterskim ukazała się na vortalu kolarski.pl - 13 stycznia 2009.

Sylwetka Macieja Paterskiego na stronie zawodnicy.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL