Jestes 41076009 gosciem na naszej stronie
Brian Lopes wygrał wyścig VIP-ów
w Szczawnie Zdroju

Pasjonaci MTB nie zawiedli

420 pasjonatów MTB - tego jeszcze nie było w zawodach cross country, które już trzynasty rok organizuje z powodzeniem i coraz większym rozmachem Czesław Lang. W Szczawnie Zdroju liczniej obsadzone były wyścigi mężczyn niż kobiet - i to we wszystkich kategoriach. Nie zabrakło mastersów - w liczbie dziewięciu. I odbył się także niezwykle interesujący wyścig VIP-ów.

Było ich siedmioro - Brian Lopes i jego małżonka Paula (Stany Zjednoczone). Ich konkurentami byli Iwona Bocian Zaciewska z Telewizji Polskiej i jej mąż Marcin (protetyk stomatolog), Paweł Ziemba - jeden z prezesów Skandii, Robert Czernecki z RMF FM Kraków i autor tych słów.

Iwona Bocian Zaciewska, zastępca dyrektora ds. promocji i komunikacji marketingowej Telewizji Polskiej, w sobotę ukończyła Skandia MTB Maraton - w niedzielę ścigała się z Brianem Lopesem

Dopingowani przez kibiców pedałowaliśmy cztery rundy po centrum Szczawna Zdroju, mając do pokonania dokładnie 3200 metrów. Od początku do końca tego niezwykłego i zarazem bardzo szybkiego wyścigu prowadził i go wygrał Brian Lopes, czterokrotny mistrz świata, sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata, dziewięciokrotny mistrz USA.

Oni ścigali się w wyścigu VIP-ów.

Mistrz ekstremalnej jazdy nie tylko wygrał, ale na niektórych odcinkach popisywał się przed nami i publicznością tym, co umie i potrafi wyczyniać na rowerze - jazdą na jednym kole. Później wspólnie zajęliśmy miejsce na podium, ciesząc się rywalizacją w słońcu i obecnością obok siebie Czesława Langa.

Brian Lopes (nr startowy 1) był gwiazdą zawodów MTB w Szczawnie Zdroju.

Byłem w Szczawnie Zdroju w sobotę i w niedzielę. Pierwszego dnia, 3 maja, odbył się niezwykle udany Skandia MTB Maraton. Tego dnia wieczorem 41 zawodników, w tym Brian Lopes, rywalizowało wieczorem i w nocy w fourcrossie na Słonecznej Polanie. A w niedzielę 420 startujących w Bank BPH Grand Prix MTB.

Jakby nie patrzeć, dzieło pod nazwą zawody na rowerach górskich, które organizuje już trzynasty rok z rzędu Czesław Lang, rozwija się stale, przyciągając coraz liczniej młodzież i mastersów do sportowej rywalizacji.