R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28747775 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-14

 
Tour of Georgia 2008 odwołany

 

Kolarski wyścig dookoła Georgii w USA nie odbędzie się w przyszłym roku z przyczyn ekonomicznych, głównie braku sponsorów - poinformowali w piątek amerykańscy organizatorzy.

"Planowanie wyścigu wymaga wiele czasu i wysiłków. Chcemy więc dać wszystkim naszym partnerom dość czasu na zaplanowanie i wydzielenie ich zasobów, dla dobra tej imprezy. Dlatego pominiemy wyścig w kalendarzu imprez 2009 roku" - napisali w oświadczeniu organizatorzy. Dodali że planują rozegranie wyścigu w 2010 roku.

Tour of Georgia, zorganizowany po raz pierwszy w 2003 roku, nie zdołał zyskać stałych sponsorów od czasu, gdy karierę zakończył w 2005 roku Lance Armstrong. Siedmiokrotny zwycięzca Tour de France wygrał Tour of Georgia w 2004 roku.

Armstrong, który we wrześniu tego roku zapowiedział powrót do zawodowego kolarstwa, nie włączył do swych planów wyścigu dookoła Georgii na 2009 rok.

"Jestem rozczarowany dowiadując się, że Tour of Georgia 2009 został odwołany. Jednak cieszę się, że powróci w 2010 roku. Od początku był ważnym międzynarodowym wyścigiem, w którym uczestniczyli czołowi kolarze świata" - powiedział dyrektor wykonawczy federacji kolarskiej USA Steve Johnson.

Więcej szczegółów o odwołanym wyścigu w USA na stronie http://www.tourdegeorgia.com/.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL