R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27701600 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-16

 
Oni pojadą w 95. Tour de France

 

Organizatorzy Tour de France ogłosili dziś listę nazwisk stu osiemdziesięciu kolarzy, którzy wezmą udział w 95. edycji Wielkiej Pętli. Trzytygodniowy wyścig rozpoczyna się w sobotę 5 lipca w Breście i kończy w niedzielę 27 lipca na Polach Elizejskich w Paryżu.

W tegorocznym TdF wezmą udział reprezentanci 29 państw. Najwięcej, co zrozumiałe, bo aż czterdziestu kolarzy wystawia Francja. Hiszpania i Włochy będą reprezentowane, odpowiednio, przez 30 i 20 szosowców.

W 95. Tour de France pojedzie jeden Polak - Sylwester Szmyd. Reprezentuje on barwy włoskiej grupy Lampre. Bydgoszczanin nie startował w kolarskich mistrzostwach Polski, które w minioną niedzielę odbyły się w Złotoryi.


Fränk Schleck (CSC - Saxo Bank), w rozmowie z dziennikarką TVP, w roku ubiegłym jechał w 64. Tour de Pologne. W tegorocznym TdF jedzie razem z młodszym od siebie bratem imieniem Andy.

W tegorocznym Tour de France nie wystartuje jego ubiegłoroczny zwycięzca Hiszpan Alberto Contador z Astany. Jego nieobecność sprawia, że lista faworytów sprowadza się praktycznie do pięciu nazwisk: Australijczyk Cadel Evans (Silence-Lotto), Włoch Damiano Cunego (Lampre), Hiszpan Alejandro Valverde (Caisse d'Epargne), Rosjanin Denis Mienszow (Rabobank) i Hiszpan Carlos Sastre (CSC-Saxo).

31-letni Cadel Evans w roku ubiegłym zajął drugie miejsce w TdF, za A. Contadorem. Organizatorzy Wielkiej Pętli uznali, że w tej sytuacji Australiczyk ma prawo, by w tym roku jechać z numerem startowym 1.

 

 

AG2R La Mondiale

José Luis Arrieta (Hiszpania)
Cyril Dessel (Francja)
Hubert Dupont (Francja)
Władimir Efimkin (Rosja)
Martin Elmiger (Szwajcaria)
John Gadret (Francja)
Stéphane Goubert (Francja)
Christophe Riblon (Francja)
Tadej Valjavec (Słowenia)

 

Agritubel

Freddy Bichot (Francja)
Jimmy Casper (Francja)
Romain Feillu (Francja)
Eduardo Gonzalo (Hiszpania)
Nicolas Jalabert (Francja)
David Le Lay (Francja)
Geoffroy Lequatre (Francja)
Christophe Moreau (Francja)
Nicolas Vogondy (Francja)

 

Barloworld

John-Lee Augustyn (RPA)
Félix Rafael Cárdenas (Kolumbia)
Giampaolo Cheula (Włochy)
Baden Cooke (Australia)
Moisés Duenas (Hiszpania)
Chris Froome (Kenia)
Robert Hunter (RPA)
Paolo Longo Borghini (Włochy)
Mauricio Soler (Kolumbia)

 

Bouygues Telecom

Stef Clement (Holandia)
Pierrick Fédrigo (Francja)
Xavier Florencio (Hiszpania)
Laurent Lefevre (Francja)
Jérôme Pineau (Francja)
Matthieu Sprick (Francja)
Jurij Trofimow (Rosja)
Johann Tschopp (Szwajcaria)
Thomas Voeckler (Francja)

 

Caisse d'Epargne

David Arroyo (Hiszpania)
Arnaud Coyot (Francja)
José Vicente Garcia (Hiszpania)
Iván Gutiérrez (Hiszpania)
David López García (Hiszpania)
Oscar Pereiro (Hiszpania)
Nicolas Portal (Francja)
Luis León Sánchez (Hiszpania)
Alejandro Valverde (Hiszpania)

 

Cofidis

Stéphane Augé (Francja a)
Florent Brard (Francja)
Sylvain Chavanel (Francja)
Hervé Duclos-Lassalle (Francja)
Samuel Dumoulin (Francja)
Leonardo Duque (Kolumbia)
David Moncoutié (Francja)
Amaël Moinard (Francja)
Maxime Monfort (Belgia)

 

Columbia

Marcus Burghardt (Niemcy)
Mark Cavendish (Wielka Brytania)
Gerald Ciolek (Niemcy)
Bernhard Eisel (Austria)
Adam Hansen (Australia)
George Hincapie (USA)
Kim Kirchen (Luksemburg)
Thomas Lövkvist (Szwecja)
Kanstantsin Siutsou (Białoruś)

 

Crédit Agricole

William Bonnet (Francja)
Alexandre Botcharov (Rus)
Jimmy Engoulvent (Francja)
Dmitriy Fofonov (Kazachstan)
Simon Gerrans (Australia)
Thor Hushovd (Norwegia)
Christophe Le Mevel (Francja)
Rémi Pauriol (Francja)
Mark Renshaw (Australia)

 

CSC-Saxo Bank

Kurt-Asle Arvesen (Norwegia)
Fabian Cancellara (Szwajcaria)
Wołodimir Gustow (Ukraina)
Stuart O'Grady (Australia)
Carlos Sastre (Hiszpania)
Andy Schleck (Luksemburg)
Fränk Schleck (Luksemburg)
Nicki Sorensen (Dania)
Jens Voigt (Niemcy)

 

Euskaltel-Euskadi

Mikel Astarloza (Hiszpania)
Inaki Flores (Hiszpania)
Egoi Martínez (Hiszpania)
Juan José Oroz (Hiszpania)
Rubén Pérez (Hiszpania)
Samuel Sánchez (Hiszpania)
Amets Txurruka (Hiszpania)
Gorka Verdugo (Hiszpania)
Haimar Zubeldia (Hiszpania)

 

Française des Jeux

Sandy Casar (Francja)
Sébastien Chavanel (Francja)
Rémy Di Gregorio (Francja)
Arnaud Gerard (Francja)
Philippe Gilbert (Belgia)
Lilian Jégou (Francja)
Yoann Le Boulanger (Francja)
Jérémy Roy (Francja)
Benoît Vaugrenard (Francja)

 

Garmin Chipotle - H30

Magnus Backstedt (Szwecja)
Julian Dean (Nowa Zelandia)
William Frischkorn (USA)
Ryder Hesjedal (Kanada)
Trent Lowe (Australia)
Martyn Maaskant (Holandia)
David Millar (Wielka Brytania)
Danny Pate (USA)
Christian Vande Velde (USA)

Gerolsteiner

Robert Förster (Niemcy)
Markus Fothen (Niemcy)
Bernhard Kohl (Austria)
Sven Krauss (Niemcy)
Sebastian Lang (Niemcy)
Ronny Scholz (Niemcy)
Stefan Schumacher (Niemcy)
Fabian Wegmann (Niemcy)
Oliver Zaugg (Szwajcaria)

 

Lampre

Alessandro Ballan (Włochy)
Matteo Bono (Włochy)
Marzio Bruseghin (Włochy)
Damiano Cunego (Włochy)
Marco Marzano (Włochy)
Massimiliano Mori (Włochy)
Daniele Righi (Włochy)
Sylwester Szmyd (Polska)
Paolo Tiralongo (Włochy)

 

Liquigas Team

Manuel Beltrán (Hiszpania)
Francesco Chicchi (Włochy)
Murilo Fischer (Brazylia)
Roman Kreuziger (Czechy)
Aleksandr Kuschynski (Białoruś)
Vincenzo Nibali (Włochy)
Filippo Pozzato (Włochy)
Manuel Quinziato (Włochy)
Frederik Willems (Belgia)

 

Milram

Ralf Grabsch (Niemcy)
Christian Knees (Niemcy)
Brett Lancaster (Australia)
Martin Müller (Niemcy)
Björn Schröder (Niemcy)
Niki Terpstra (Holandia)
Peter Velits (Słowacja)
Marco Velo (Włochy)
Erik Zabel (Niemcy)

 

Quick Step

Carlos Barredo (Hiszpania)
Matteo Carrara (Włochy)
Stijn Devolder (Belgia)
Steven De Jongh (Holandia)
Sébastien Rosseler (Belgia)
Gert Steegmans (Belgia)
Matteo Tosatto (Włochy)
Kevin Van Impe (Belgia)
Jurgen Van de Walle (Belgia)

 

Rabobank

Juan Antonio Flecha (Hiszpania)
Oscar Freire (Hiszpania)
Sebastian Langeveld (Holandia)
Denis Mienszow (Rosja)
Koos Moerenhout (Holandia)
Joost Posthuma (Holandia)
Bram Tankink (Holandia)
Laurens Ten Dam (Holandia)
Pieter Weening (Holandia)

 

Saunier Duval-Scott

Rubens Bertogliati (Szwajcaria)
Juan José Cobo (Hiszpania)
Jesús Del Nero (Hiszpania)
David De La Fuente (Hiszpania)
Ángel Gómez Gómez (Hiszpania)
Josep Jufré (Hiszpania)
Aurélien Passeron (Francja)
Leonardo Piepoli (Włochy)
Riccardo Ricco (Włochy)

 

Silence-Lotto

Mario Aerts (Belgia)
Christophe Brandt (Belgia)
Dario Cioni (Włochy)
Cadel Evans (Australia)
Leif Hoste (Belgia)
Robbie McEwen (Australia)
Jarosław Popowicz (Ukraina)
Wim Vansevenant (Belgia
Johan Van Summeren (Belgia)

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL