R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 26814449 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-06-14

 
Tour of Qatar

 

Tom Boonen wygrał w pięknym stylu
szósty etap i Tour of Qatar

 

Finiszując w pięknym stylu w Tour of Qatar, Belg Tom Boonen (Quick Step) wygrał w piątek (1 lutego) szósty etap wyścigu o długości 120 kilometrów, na trasie Al Wakra - Doha Corniche. Było to jego trzecie etapowe zwycięstwo w tym tygodniu, czternaste w karierze i drugi sukces w klasyfikacji generalnej w ostatnich trzech latach w tym emiracie.

27-letni sprinter okazał się szybszy od zwycięzcy czwartego etapu Włocha Alberto Loddo (Tinkoff Credit Systems), Brazylijczyka Luciano Pagliarini (Saunier Duval) i 37 innych szosowców na końcowej kresce, podczas gdy reszta zawodników przyjechała za nimi - zmęczona silnym wiatrem i sześcioma dniami rywalizacji.

Szosowy mistrz świata z 2005 roku wygrał cały wyścig (kategoria 2.1) z przewagą 27 sekund nad kolegą z zespołu Quick Step Holendrem Stevenem De Jongh i 46 sekund nad Belgiem Gregiem Van Avermaet (Silence-Lotto).

Boonen dominował w klasyfikacji punktowej, jego zas zespół Quick Step wygrał rywalizację teamów. Jedyny Polak w tym wyścigu Maciej Bodnar zajął w piątek 39. miejsce - ze stratą 8 sekund do czołowej grupy. Polak zajął w klasyfikacji generalnej 25 miejsce - 5 minut i 2 sekundy za Boonenem, wśród młodych kolarzy - 8. miejsce.

Warto w tym miejscu podkreślić, że ubiegłoroczny zwycięzca 64. Tour de Pologne Belg Johan Van Summeren zajął 35. miejsce z czasem gorszym od Macieja Bodnara o sześć minut i dwie sekundy.
Więcej na stronie Kalendarz imprez/ Szosowe wyścigi kolarskie/ Tom Boonen wygrał w pięknym styluszósty etap i Tour of Qatar

 

Danilo Napolitano najszybszy na finiszu
W piątek kończy się Tour of Qatar

 

Włoski sprinter Danilo Napolitano zrobił sobie w czwartek 31 stycznia wielki prezent urodzinowy, wyprzedzając po raz pierwszy w swej karierze na finiszu Belga Toma Boonena i wygrywając piąty etap Tour of Qatar.


Danilo Napolitano (na pierwszym planie) startował w ubiegłorocznym Tour de Pologne. 12 września wygrał etap w Poznaniu. Tu na zdjęciu przed startem do etapu z Wrześni do Świdnicy.

Kolarz Lampre był najszybszy na finiszu w Al Khor Corniche, pozostawiając za sobą triumfatora środowego etapu Włocha Alberto Loddo (Tinkoff Credit Systems) i Toma Boonena (Quick Step). Za nimi przyjechali na metę Francesco Chicchi (Liquigas), Nikołaj Trussow (Tinkoff Credit Systems) i Luciano Pagliarini (Saunier Duval).

57 kolarzy pędziło w końcówce w czołowej grupie, ale przynajmniej piętnastu z nich uczestniczyło w kraksie na ostatnich 500 metrów. Trzech szosowców z ekipy Slipstream upadło, z których najbardziej został poszkodowany Szwed Magnus Backstedt (złamanie obojczyka).

Napolitano wygrał w dniu swych 27 urodzin. "Wygrałem z Petacchim i McEwenem w Giro d'Italia, ale po raz przyjechałem przed Tomem Boonenem" - powiedział Włoch po wręczeniu nagrody za etapowe zwycięstwo.

Tom Boonen utrzymał koszulkę lidera wyścigu i wszystko wskazuje na to, że w piątek zostanie triumfatorem touru. Ma 17 sekund przewagi nad kolegą z drużyny Stevenem de Jongh i pół minuty nad Gregiem Van Avermaet (Silence Lotto), najlepszym młodym kolarzem.

W wyścigu jedzie 127 kolarzy, w tym 51 młodych - do lat 23. Jest wśród nich jeden Polak Maciej Bodnar, który od ubiegłego roku reprezentuje włoski team Liquigas. Zajmuje on 29 miejsce w klasyfikacji generalnej i jest na siódmym miejscu wśród młodych cyklistów.

Przed rokiem Tour of Qatar wygrał Tom Boonen.

Wyniki - 5. etap (170 km)

 

1. Danilo Napolitano (Włochy/Lampre) - 3.49.14 (44.50 km/h)
2. Alberto Loddo (Włochy/Tinkoff Credit Systems)
3. Tom Boonen (Belgia/Quick Step)
4. Francesco Chicchi (Włochy/Liquigas)
5. Nikołaj Trussow (Rosja/Tinkoff Credit Systems)
6. Luciano André Pagliarini Mendonca (Brazylia/Saunier Duval - Scott)
...
29. Maciej Bodnar (Polska/Liquigas) - ten sam czas

Klasyfikacja generalna po pięciu etapach

1. Tom Boonen (Belgia/Quick Step) - 12.38.07 h
2. Steven De Jongh (Holandia/Quick Step) - 0.17 sekund
3. Greg Van Avermaet (Belgia/Silence - Lotto) - 0.30
4. Christopher Sutton (Australia/Slipstream p/b Chipotle) - 0.36
5. Jurgen Roelandts (Belgia/Silence - Lotto) - 0.40
6. Alexandre Pichot (Francja/Bouygues Telecom) - 1.00 min.
...
25. Maciej Bodnar (Polska/Liquigas) - 4.44

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL