R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27695129 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-14

 
Dziś pojechali do Kowna

 

Suchy Las pamięta o Czesławie Miłoszu
i Polakach mieszkających na Litwie

 
To była jazda. Z Wędziagoły, miejsca, gdzie Miłoszowie mieszkali przez lata, do Kiejdan - opisywanych przez Henryka Sienkiewicza. O poranku, we mgle - 15 lipca 2010.

Rok temu dojechali rowerami. Z Polski na Litwę - z Jeleniewa niedaleko Suwałk do Kowna. Dzisiaj rano (czwartek - 9 czerwca 2011) czworo uczestników zeszłorocznej wyprawy rowerowej przez kraje nadbałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia) i Skandynawię (Finlandia i Szwecja) pojechało autobusem. W to samo miejsce, do Kowna, gdzie Adam Mickiewicz w XIX wieku uczył języka polskiego młodych rodaków.

Grażyna Głowacka i Ryszard Głowacki oraz Irena i Jacek Baraniakowie pojechali do Kowna, Kiejdan i Wędziagoły na "Dni Kultury Polskiej na Kowieńszczyżnie". Zabrali z sobą ostatnią część zebranych dla Polskiej Bilioteki w Kownie książek oraz filmy polskie (z polską ścieżką głosową) zebrane podczas majowej zbiórki zorganizowanej wśród czytelników "Głosu Wielkopolskiego" i "Gazety Sucholeskiej".

Z Gminy Suchy Las wraz z czworgiem pasjonatów rowerowania (Grażyna Głowacka, Ryszard Głowacki, Irena Baraniak i Jacek Baraniak) pojechał dziś do Kowna Zespół Tańca Ludowego „Chludowianie” oraz chór sucholeskiej parafii „Soli Deo”.

Podczas swojego pobytu na Litwie (10-12 czerwca) oba zespoły zaprezentują polską kulturę. Będą miały również czas, by zwiedzić odwiedzane miejscowości oraz miejsca mocno związane z Czesławem Miłoszem (Wędziagoła, Szetejny, Opitoki czy Świętobrość). 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL