R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28799212 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-20

 
Maja Włoszczowska...
wyprzedziła Roberta Kubicę

 

Tomasz Jaroński i 66. Tour de Pologne
wśród nominowanych do nagród DEMES 2009

Siatkówka to bez dwóch zdań najlepsza dyscyplina - przynajmniej z perspektywy marketingowej. Specjaliści od marketingu sportowego uznali złoty medal mistrzostw Europy zdobyty przez polskich siatkarzy za "Sportowe przeżycie roku". W kategorii "Sportowy wizerunek" wygrała zaś... Maja Włoszczowska. Wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim z Pekinu wyprzedziła, między innymi, Roberta Kubicę i Justynę Kowalczyk.

Mistrzostwo Europy, które zdobyli polscy siatkarze pod wodzą Argentyńczyka Daniela Castellaniego, zostało uznane za "Najważniejsze sportowe wydarzenie tego roku". Decyzję tę podjęli specjaliści od marketingu sportowego, a nazwiska siatkarzy i innych laureatów nagród Demes ogłoszono w czwartek 5 listopada podczas 8. Międzynarodowych Dni Marketingu Sportowego w Warszawie.


Maja Włoszczowska i Andrzej Piątek podczas uroczystej Gali Olimpijskiej. Warszawa 11 września 2008.

Siatkówka, jako dyscyplina, została doceniona także w innych kategoriach. Za "Sportowe wydarzenie roku w Polsce" uznano tegoroczne mistrzostwa Europy kobiet, podczas których polskie siatkarki zdobyły brąz, a "Najlepszym zespołem" wybrano PGE Skrę Bełchatów, która z powodzeniem walczy w klubowych mistrzostwach świata. Nagrodę dla "Najlepszego sponsora" odebrali przedstawiciele wspierającej siatkówkę firmy Plus, a specjalne wyróżnienie otrzymał Dariusz Matuszak z operatora tej sieci, Polkomtela.

W kategoriach indywidualnych, nagrodę za "Sportowy wizerunek" otrzymała wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska. Włoszczowska zaimponowała prawdopodobnie swoją postawą w ostatnich miesiącach, gdy po groźnym wypadku przed tegorocznymi mistrzostwami świata w Australii i operacji twarzy po kilkunastu dniach rehabilitacji postanowiła wystąpić w mistrzostwach Europy w maratonie MTB. Co więcej, wywalczyła na nich srebrny medal! W pokonanym polu pozostawiła pozostałych nominowanych: najlepszego polskiego koszykarza Marcina Gortata, mistrzynię świata w biegach narciarskich Justynę Kowalczyk, jedynego polskiego kierowcę w Formule 1 Roberta Kubicę i świetnego kulomiota - Tomasza Majewskiego.

Za "Osobowość mediów" uznano komentatora TVP Dariusza Szpakowskiego. Nagrody Biznesu Sportowego Demes przyznawane są w kilkunastu kategoriach za profesjonalne działania w obszarze zarządzania sportem. Laureaci wybierani są przez członków Rady Statuetek Demes, którą tworzą specjaliści marketingu sportowego.

Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 5 listopada w Warszawie (Centrum Olimpijskie). Poza Mają Włoszczowską, ze świata kolarstwa, do głównych nagród biznesu sportowego DEMES 2009 nominację otrzymali: Tomasz Jaroński - dziennikarz Eurosportu współpracujący z Lang Teamem ("Osobowość mediów") oraz 66. Tour de Pologne ("Sportowe wydarzenie roku w Polsce"). 
 
Pełna lista nagrodzonych i nominowanych na stronie http://statuetkidemes.pl/index.php?page=akt_pelne.php&id=130

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL