R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27765569 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-19

 
Wielkanocne ściganie w Kłomnicach

 

Błażej Janiaczyk wygrał wyścig elity i 1000 złotych

Już po raz IX. zorganizowany został w sobotę 11 kwietnia Ogólnopolski Wyścig Kolarski o puchar wójta gminy Kłomnice. Wyścig elity wygrał Błażej Janiaczyk (Mróz) i za swój sukces otrzymał 1000,00 złotych.

W zawodach wystartowali zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych: od młodzików do mastersów, od amatorów do zawodowców.


Błażej Janiaczyk (czerwona czapka na głowie) wydaje się być liderem ekipy Mróz na początku sezonu 2009.

- Zgłoszeń mieliśmy bardzo dużo - twierdzi jeden z organizatorów sobotnich zawodów Grzegorz Gronkiewicz z Tadpolu Kolejarza Jury Częstochowa. - Wystartowały czołowe grupy zawodowe. Byli przedstawiciele CCC Polsat Polkowice, Mroza, Legii. To była naprawdę ciekawa impreza.

Najstarsze grupy wiekowe - elita i orlicy - miały do pokonania dystans 145 km. Najmłodsi - młodzicy - walczyli na trasie długości 36 km. Start i meta znajdowały się w Rzerzęczycach, przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Start pierwszej kategorii wiekowej odbył się o godz. 10.30. O godzinie 12 odbyło się uroczyste otwarcie wyścigu, a chwilę później w trasę wyruszyli zawodnicy elity.

- Dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych przewidziane nagrody pieniężne i rzeczowe - powiedział Gronkiewicz. - Pierwszy na mecie w elicie otrzymał 1000 zł, było zatem o co walczyć.

Wyścig o Puchar Wójta Gminy Kłomnice, 145 km - wyniki

1. Błażej Janiaczyk (Polska/Mróz Action Uniqa)
2. Piotr Krajewski (Polska/Legia Felt)
3. Bogdanasa Gediminasa (Litwa/Lithuania Olympic Center)
4. Tomasz Smoleń (Polska/CCC Polsat Polkowice)
5. Damian Walczak (Polska/DHL Author)
6. Łukasz Owsian (Polska/TKK Norda Pacific Kvis Toruń)
7. Piotr Polus (Polska/ALKS Stal Grudziądz Ocetix)
8. Piotr Sztobryn (Polska/KS Pogoń Mostostal Puławy)

Krótki komentarz

Rozmawiałem krótko po wyścigu z Piotrem Kosmalą, dyrektorem sportowym grupy Mróz. Cieszył się ze zwycięstwa Błażeja Janiaczyka, który sześć dni wcześniej w Sobótce w zawodach elity zajął drugie miejsce.

Te dwa wyścigi zdają się potwierdzać, że Błażej Janiaczyk jest w dobrej formie na początku sezonu kolarskiego 2009, ale przecież jego koledzy przyjechali za nim na metę prawie bez wielkich strat czasowych. 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL