R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28527754 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-10-20

 
Kornel Osicki studentem UAM

 

Kornel Osicki, jeden z najbardziej utalentowanych kolarzy górskich młodego pokolenia, został studentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Turystyki i Rekreacji.

Kornel Osicki, urodzony 16 marca 1989 roku w Żywcu, swą przygodę z kolarstwem rozpoczął siedem lat temu - w 2001 roku. Obecnie reprezentuje jedyną polską grupę kolarstwa górskiego HALLS, której szefem i trenerem jest Andrzej Piątek, zaś jej ekipę stanowią: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Magda Sadłecka, Aleksandra Dawidowicz, Dariusz Batek i Marcin Karczyński.

Wcześniej Kornel Osicki uprawiał kolarstwo w klubach: MGLKS "Błękitni" Koziegłowy, SMS Żywiec. Jego sportowym wzorem do naśladowania jest siedmiokrotny zwycięzca Tour de France Lance Armstrong. Nie ukrywa, że kiedyś chciałby wystartować w Igrzyskach Olimpijskich.

19-latka z ekipy HALLS, studenta UAM - indywidualny tok studiów, miłośnicy MTB zobaczą za tydzień, w sobotę 25 października na poznańskiej Cytadeli podczas akademickich mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim. 

- Cieszę się, że jeden z najbardziej utalentowanych kolarzy MTB w Polsce podjął studia na naszej uczelni - powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu Marek Stanoch, nauczyciel akademicki na UAM i zarazem pasjonat kolarstwa górskiego.

TEKST NAPISANY: 18 października 2008

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL