R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28747746 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-14

 
TOUR SALON rozpoczął się w Poznaniu

 

W czwartek 16 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęły się największe targi turystyczne w Polsce – Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. W tym roku w targach udział bierze ponad 750 wystawców z 40 krajów.


Andrzej Kaleniewicz jest autorem kilkunastu atlasów rowerowych i od czwartku na poznańskich targach TOUR SALON reprezentuje Wielkopolskę.

Dwa pierwsze dni przeznaczone zostaną dla branży turystycznej. W tym czasie odbędą się liczne konferencje i seminaria branżowe (między innymi seminarium „ECO MICE – ekologiczne rozwiązania w przemyśle spotkań”, konferencja „Przyszłość w eventach”, seminarium International Gay and Lesbian Travel Association na temat turystyki gejowskiej i wiele innych), a także Gala Finałowa 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych TOUR FILM 2008 oraz Norweskie Warsztaty Turystyczne. W dniach 17 i 18 października targom towarzyszyć będzie największy w Polsce workshop turystyki przyjazdowej BUY POLAND.

Trzeciego dnia targi odwiedzić będą miały okazję osoby szukające ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. A na gości czeka w tym roku wiele atrakcji – pokazy, koncerty, degustacje i konkursy z nagrodami. Do skosztowania norweskich smakołyków zapraszać będzie mistrz kuchni Robert Sowa na stoisku Norwegii – tegorocznego kraju partnerskiego TOUR SALON. Liczne konkursy z Kapitanem Kulturą oraz gry na specjalnych flipperach przygotowało Łódzkie – region partnerski TOUR SALON 2008.


Piotr Witkowski, wiceburmistrz Chodzieży, startował w tym roku w sześciu maratonach MTB Skandii, na TOUR SALONIE reprezentuje swe miasto - w towarzystwie Krystyny Magdziak z Szamocina (maluje bombkę) oraz Małgorzaty Ciamciak (Starostwo Powiatowe) i Katarzyny Stefaniak (Urząd Miasta).

Podczas targów będzie można, między innymi, wziąć udział w Otwartym Turnieju Speedmintona, obejrzeć mecz mistrzów (Daniel Gossen, pierwsze miejsce w rankingu światowym kontra Rene Lewicki, 3 rakieta świata), pokazy akrobacji rowerowej w wykonaniu wicemistrza świata Marcina Bugajewskiego, wysłać pocztówkę z targów, obejrzeć Makietę Stadionu Miejskiego na EURO 2012 i zmagania w ramach II Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów. Ciekawe nagrody (vouchery lotnicze Wizz Air i Jet Air, przewodniki Wydawnictwa Pascal oraz weekendy w Kotlinie Kłodzkiej ufundowane przez Trade & Travel Company) wygrać można w specjalnym konkursie dla zwiedzających „Hasło na jubileusz 20 – lecia TOUR SALON”.


Andrzej Kaleniewicz (drugi z prawej) prezentuje wiceminister sportu i turystyki Katarzynie Sobierajskiej dokonania Wielkopolski w znakowaniu tras rowerowych (także z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej) w naszym regionie. Z lewej strony marszałek Marek Woźniak, z prawej dyrektor Tomasz Wiktor.

Miasto Poznań zaprasza z kolei na bezpłatne wycieczki objazdowe po Poznaniu zabytkowym autobusem. Wyjazdy odbywać się będą codziennie w dniach 16 – 18 października (12.00 -13.00, 13.00 – 14.00, 14.00 – 15.00) sprzed MTP od strony ul. Bukowskiej (obok WTC).

A na gości, którzy w tym roku przyjadą na targi TOUR SALON pociągami PKP Przewozy Regionalne czekają specjalne rabaty do 35% ceny biletu.

Szczegóły: http://www.tour-salon.pl/

Uroczyste otwarcie targów odbyło się 16 października o godzinie 11.00 na scenie w pawilonie 5. Uczestniczyli w nim, między innymi, wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser, starosta powiatu poznańskiego Jan Grabkowski, jak również prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, prezes Polskiej Izby Turystyki Jasn Korsak i prezes Zarządu MTP Przemysław Trawa.

TEKST NAPISANY: 17 października 2008

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL