R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28093298 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-09-18

 
Marcin Sapa w Lampre?

 

Dobra postawa Marcina Sapy w 65. Tour de Pologne (kolarz Reprezentacji Polski - BGŻ wygrał klasyfikację aktywnych) zaowocowała złożeniem propozycji podpisania kontraktu z ekipą Pro Tour – Lampre.


Jak oświadczył Czesław Lang, główny organizator naszego narodowego touru, podczas szosowych mistrzostw świata w Varese (Włochy) taką deklarację złożył menedżer ekipy Lampre, Giuseppe Saronni. – Sapa pokazał jak można wykorzystać nasz narodowy wyścig do zaprezentowania swoich umiejętności – powiedział Czesław Lang. – Dla Marcina jest to wspaniała okazja do dalszego rozwoju, tylko trzeba ją umieć wykorzystać – dodał Lang.

Czesław Lang rozmawiał już z Marcinem Sapą, który ma podjąć decyzję w przyszłym tygodniu. W ekipie Lampre jeżdżą aktualny mistrz i wicemistrz świata – Alessandro Ballan i Damiano Cunego, a przez ostatnie lata członkiem tej włoskiej drużyny był Sylwester Szmyd, który przechodzi teraz do teamu Liquigas.


Marcin Sapa był w Złotoryi, 29 czerwca 2008, nie do pokonania.

Marcin Sapa w tym roku, dokładnie 29 czerwca, w Złotoryi wywalczył tytuł szosowego mistrza Polski, przed rokiem wygrał Pomorski Klasyk, zaś w tegorocznym 65. Tour de Pologne samotnie lub w grupach uciekał ponad 600 kilometrów. I zwrócił na siebie uwagę menedżerów zagranicznych ekip.

Marcin Sapa ma 32 lata, jest Wielkopolaninem, sadownikiem, absolwentem dwóch poznańskich uczelni. Obecnie reprezentuje grupę DHL-Author, kierowaną przez byłego szosowca Zbigniewa Szczepkowskiego.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL