R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27313289 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-07-20

 
Sukces Karoliny Giezek w Chodzieży

 

W sobotę w Chodzieży odbyła się tegoroczna inauguracja cyklu imprez SkodaAuto Grand Prix MTB, organizowanych przez Czesława Langa. W zawodach wystartowali zawodnicy z kilku krajów. Jak należało oczekiwać, biorąc pod uwagę wyniki sprzed sześciu dni - pierwsza edycja Pucharu Świata w Belgii, najlepsi kolarze górscy naszego kraju wygrali swe wyścigi. Maja Włoszczowska i Marek Galiński byli poza zasięgiem swych rywali.

Dla wielkopolskich entuzjastów kolarstwa MTB mamy dobrą wiadomość. Karolina Giezek, ubiegłoroczna mistrzyni Polski w kategorii juniorka młodsza, w sobotę na chodzieskim wyniesieniu zwanym Talerzem była nie do pokonania. Jej pierwszy tegoroczny start w tak dużej imprezie potwierdził jej olbrzymie możliwości.


Karolina Giezek wygrała 22 kwietnia prestiżowe zawody MTB na poznańskiej Cytadeli (na zdjęciu). Dziś, 28 kwietnia, potwierdziła swój talent i sportową klasę w Chodzieży.

– Córka w tym roku kończy Gimnazjum nr 3 w Jarocinie i ma dużo nauki, ale potrafi pogodzić uprawianie sportu ze szkołą - tak w najkrótszych słowach objaśniła sukces jej mama, pani Alina Giezek. Nieobecna w Chodzieży.

Ojciec Leszek Giezek był na zawodach, dopingował córkę do dobrej jazdy, podobnie jak jej trener Szymon Gruchalski. Ale trener może sobie gratulować. Jego podopieczna Lidia Stefańska uplasowała się na drugim miejscu za Karoliną Giezek. Czwarte miejsce w tej kategorii zajęła Weronika Rybarczyk, z tego samego jarocińskiego klubu - choć na codzień mieszkanka Poznania.


Dziennikarze TVP - Alina Markiewicz i Aleksander Dzięciołowski - w sobotę na chodzieskim stoku z Lechem Piaseckim.

Sukces trzech juniorek i trenera Gruchalskiego jest jakby kopią wydarzenia sprzed sześciu dni, gdy te trzy zawodniczki - Giezek, Stefańska, Rybarczyk - zajęły trzy miejsca na podium w swej kategorii wiekowej na poznańskiej Cytadeli.


Marek Konwa z Zielonej Góry (nr 134) jest wielkim, jak Karolina Giezek, talentem kolarskim. W sobotę w kategorii junior zajął dopiero piąte miejsce, ale jego trener Kazmierz Prokopyszyn jest dobrej myśli.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL