R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28117719 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-09-20

 
Chodzież rowerową stolicą Polski

 

 

 

Na dwa dni, sobota i niedziela, Chodzież stanie się rowerową stolicą Polski. 28 kwietnia rozegrane zostaną na wzgórzu nad Jeziorem Miejskiem zawody kolarzy górskich w cyklu SkodaAuto Grand Prix MTB, dzień później odbędzie się wielki maraton dla wszystkich chętnych.

Czesław Lang, główny organizator obu imprez, rozpoczyna w Chodzieży cykl swych tegorocznych zawodów dla kolarzy górskich. Następne odbędą się w Szczawnie Zdroju (5/6 maja), Warszawie(12/13 maja) , Nałęczowie (19/20 maja) i Białymstoku (2/3 czerwca).W sobotę jako pierwsi ruszą na trasę o godzinie 9.30 młodzicy i młodziczki, o 10.40 juniorzy, o 10.44 juniorzy młodsi. Na 12.30 przewidziano start mastersów i VIP-ów. Panie z elity rozpoczną rywalizację o 14.15, dwie minuty później - juniorki i juniorki młodsze. O 16.15 początek ścigania zawodników elity, o 16.18 młodzieżowców (mężczyzn do lat 23).

Wiadomo, że w zawodach wystartują najlepsi polscy kolarze górscy. W czwartek wieczorem do Sypniewa przyjechał siedmioosobowy HALLS Professional MTB Team, jedyna w Polsce zawodowa grupa kolarska MTB. Stanowią ją: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Magda Sadłecka, Aleksandra Dawidowicz, Dariusz Batek, Marcin Karczyński, Kornel Osiecki. Ich trenerem jest Andrzej Piątek, który zapowiada zaciętą rywalizację jego zawodników z Markiem Galińskim, najlepszym polskim kolarzem górskim.

W niedzielę natomiast maraton dla wszystkich chętnych. Do pokonania będą trzy dystanse 30 km, 60 km i 90 km. Na jednym z nich, prawdopodobnie 60 km, wystartuje Czesław Lang. Początek maratonu w niedzielę o godzinie 10.30 na chodzieskim rynku (zapisy od godziny 10 w sobotę do godziny 9.30 w niedzielę).

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL