R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28530481 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-10-21

 
Murowana Goślina i Wrocław
zapraszają maratończyków MTB

 

W najbliższą niedzielę, 20 kwietnia, w dwóch miejscach Polski - Murowana Goślina i Wrocław - odbędą się maratony na rowerach górskich. Wezmą w nich udział setki, być może tysiące pasjonatów MTB z całego kraju.

 

Maraton w Murowanej Goślinie odbędzie się już po raz trzeci: przed niespełna dwoma laty, w czerwcu 2006, uczestniczyły w nim 902 osoby, w roku ubiegłym - 657. Tym razem zawodniczki i zawodnicy wystartują na Nowym Rynku na osiedlu Zielone Wzgórza i pojadą w stronę Puszczy Zielonka, na Dziewiczą Górę, by w tym olbrzymim kompleksie leśnym zmagać się z własnymi słabościami i rywalami.


Tak było przed rokiem.

Start o godzinie 11.00. Kolarze zmierzą się z trzema dystansami: 42, 67 i 102 km.

Przed rokiem w Murowanej Goślinie najważniejszą rywalizację na dystansie giga wygrał Marek Cichosz (DHL-Author), jeden z najlepszych polskich przełajowców i specjalistów od maratonów właśnie. Przejechał on dystans 118 km z przeciętną prędkością 27,7 km na godzinę. Na średnim dystansie (67 km) triumfował Aleksander Dorożała z Poznania. Fabian Florek z Konina wygrał rywalizację na mini - 42 km.

Maraton w Murowanej Goślinie organizuje Grzegorz Golonko i jego firma G@G Promotion, która w tym roku w różnych miejscach Polski przeprowadzi wiele takich imprez.

Więcej informacji o maratonach organizowanych przez Grzegorza Golonko na stronie http://www.mtbmarathon.pl/

 

Powerade MTBMarathon

Murowana Goślina - 20 kwietnia
Karpacz - 1 maja
Bardo - 10 maja
Głuszyca - 14 czerwca
Szczawnica - 5 lipca
Międzygórze - 19 lipca
Istebna - 9 sierpnia
Kraków - 31 sierpnia
Krynica-Zdrój 13 września (finał)

***

 

W niedzielę 20 kwietnia odbędzie się we Wrocławiu Mio Fujifilm Bike Maraton. Jego główny organizator Maciej Grabek zaprasza na start także Wielkopolan, którzy przed rokiem licznie startowali w sportowej rywalizacji pod sponsorskim sztandarem Fuji i medialnym Radia Eska.

Zawodnicy wystartują o godzinie 11.00 z terenu kąpieliska przy ulicy Kłokoczyckiej 2. Pojadą oni w stronę Trzebnicy - na trzech dystansach 28 km, 59 km i 86 km.


Przed rokiem maratończyków MTB wyprawiał w drogę prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Tegoroczny cykl Mio Fujifilm Bike Maraton składać się będzie z dwunastu imprez, a zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzyma wyczynowy rower górski wartości okoo siedmiu tysięcy złotych ufundowany przez czołowego przed laty polskiego kolarza Henryka Charuckiego.

Przed rokiem we Wrocławiu wystartowało ponad tysiąc zawodników (dokładnie 1040), którym sygnał do startu dał prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Zmagania kolarzy obserwowało wielu kibiców, w tym szosowy mistrz świata z Montrealu (1974) Janusz Kowalski.


Więcej informacji o maratonach organizowanych przez Macieja Grabka na stronie http://www.bikemaraton.com.pl/

 

Cykl Mio Fujifilm Bike Maraton 2008

 

Wrocław - 20 kwietnia
Zdzieszowice - 4 maja
Boguszów-Gorce - 17 maja
Tarnów - 31 maja
Ustroń - 14 czerwca
Kraków - 6 lipca
Zawoja - 19 lipca
Świeradów Zdrój - 2 sierpnia
Poznań - 17 sierpnia
Piechowice - 30 sierpnia
Karpacz - 13 września
Polanica Zdrój - 27 września (finał)

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL