Jestes 41073082 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Kolorowe wąwozy pełne maratończyków MTB

Kolorowy peleton przejechał w niedzielę piękną trasę pomiędzy uzdrowiskiem Nałęczów a Kazimierzem nad Wisłą i z powrotem. Czwarta edycja Skandia Maraton MTB przeszła już do historii. Setki uczestników przy cudownej pogodzie podziwiało nadwiślańskie trasy, pełne jarów i wąwozów.

Dystans mini (30 km) wygrał Paweł Baranek (Kross), medio (60 km) – Dariusz Batek (HALLS), a grand fondo (90 km) – Andrzej Kaiser (DHL Author).

Do Nałęczowa przyjechało i wystartowało aż 469 zawodniczek i zawodników. Czesław Lang, główny organizator Skandia Maraton MTB, w poprzednich trzech edycjach jechał na dystansie mini. Tym razem, biorąc pod uwagę piękną pogodę i niezwykle malownicze okolice, zdecydował się na pokonanie średniego dystansu. Takich pań i panów, jak on, było 242.

Od lewej: Piotr Pawlak (szef Corratec Team), Bartosz Brzeziński, Zbigniew Jędrzejczak, Artur Spławski, Piotr Schondelmeyer, Zdzisław Baran i Bernard Wierzbiński przed maratonem MTB w Nałęczowie.

Finisz maratończyków MTB na medio przypominał walkę na końcowej kresce szosowców. Pierwsza szóstka zawodników wjechała prawie równocześnie na metę. Wygrał Dariusz Batek (HALLS), drugi był jego kolega klubowy - Marcin Karczyński, trzeci - Serhij Rysenko (Ukraina). Czwarty był Andrzej Banach (bikeworld.pl vitesse team), piąty - Marek Galiński (CCC Polkowice). Bardzo dobrze pojechał Wielkopolanin Radosław Lonka (Corratec Team), który zajął szóste miejsce - będąc o trzy sekundy później na mecie niż zwycięzca. Czesław Lang zajął w tym maratonie 81. miejsce, piąte w swej kategorii wiekowej (M5).

Zbigniew Jędrzejczak (CorratecTeam Poznań) wygrał wyścig w kategorii M4 na dystansie medio i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton MTB.

Na średnim dystansie bardzo dobrze pojechali inni Wielkopolanie: Marcin Nowak z Poznania był 14, Zbigniew Jędrzejczak (Corratec Team) - 16 (pierwszy w swej kategorii wiekowej, M4). Pierwsza w swej kategorii (K2) była Agnieszka Gulczyńska (Corratec Team) - 60. na mecie, pierwsza też była (K3) Jolanta Gałązka z Corratec Team.

Jolanta Gałązka (Corratec Team) była pierwsza w kategorii K3 na dystansie medio.

O poziomie sportowym maratonów Langa niech świadczy fakt, iż zwycięzca imprezy w Murowanej Goślinie w dniu 13 maja 2007 Marek Cichosz (DHL Author) zajął 45. miejsce (26. w kategorii M2) na dystansie medio.

Grzegorz Kocik (17) i Agnieszka Gulczyńska (10), oboje Corratec Team, dojeżdżają do mety.

Na najdłuższym dystansie triumfował Andrzej Kaiser (DHL Author) przed Wojciechem Halejakiem (Weltour), Paweł Wiendlocha (DHL Author) był trzeci. Rafał Łukawski (Corratec Team) był siódmy (trzeci w kategorii M3), Zdzisław Baran (Corratec Team) - 16. i pierwszy w kategorii M5, Magdalena Hałajczak (Corratec Team) - 36. i pierwsza w kategorii K2.

Magdalena Hałajczak (Corratec Team) wygrała wyścig w kategorii K2 na dystansie 90 km.

Na najkrótszym z dystansów, czyli mini - 30 km, zwyciężył Paweł Baranek (Kross Racing Team) przed Jackiem Trzopem (Adventure Kenda Asept) i Tomaszem Balą z Puław.

- Była to bardzo udana impreza - powiedział Czesław Lang, który zaprasza wszystkich maratończyków MTB do Białegostoku, gdzie 3 czerwca odbędzie się piąta edycja Skandia Maraton MTB.