Jestes 41069480 gosciem na naszej stronie
Drahan, Rysenko i Kaiser najlepsi w Szczawnie Zdroju

21-letni Adrian Drahan (KK Impel Jelenia Góra) na dystansie mini, 27-letni Serhij Rysenko (Ukraina) na dystansie medio i 34-letni Andrzej Kaiser (DHL Author) na dystansie grand fondo zostali zwycięzcami drugiej odsłony Skandia MTB Maraton, która rozegrana została w niedzielę 6 maja w Szczawnie Zdroju. Wystartowało w nim 305 zawodniczek i zawodników. Razem z Czesławem Langiem (nr 1) licznie ścigali się Wielkopolanie.

Trudna i górska trasa, szczególnie na dystansach dłuższych ewidentnie faworyzowała zawodowców - reprezentant Ukrainy Rysenko o dwie i pół minuty wyprzedził Jakuba Krzyżaka (Sunn MTB Challenge.com) i o ponad 4 minuty Mateusza Zonia (Kross Racing Team). Drugie zwycięstwo Rysenki umocniło go na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Skandia MTB Maraton.

Natalia Krompets (nr startowy 1547) z Ukrainy na czele stawki zawodniczek i zawodników na dystansie mini. Ostatecznie zajęła ona 36 miejsce na tym dystansie.

Specjalista od maratonów, Andrzej Kaiser (DHL Author), w swoim debiucie (nie startował on w Chodzieży 29 kwietnia) w Skandia MTB Maratonie finiszował zgodnie z oczekiwaniami na pierwszym miejscu wyprzedzając na kresce swojego kolegę z ekipy Pawła Wiendlochę (1981). Trzeci ze stratą jednej minuty i 36 sekund był także zawodnik grupy DHL Author - Marek Cichosz (1979). Liderem w klasyfikacji generalnej pozostał czwarty na mecie Tomasz Sikora.

.
Aleksander Dorożała, Corratec Team, przejechał 90 km w czasie 3 godzin 20 minut i 29 sekund.

W kategorii mini najszybszy okazał się natomiast przedstawiciel jeleniogórskiego klubu KK Impel, 21-letni Adrian Drahan, który na mecie wyprzedził o 44 sekundy o rok młodszego Macieja Pałaca (Jelenia Góra) i o 1 minutę i 11 sekund zawodnika Trasy Zielona Góra - Michała Kucewicza (1987). Na tym dystansie ścigał się także 33-letni Marek Galiński (CCC Polsat), który zajął piąte miejsce - z czasem gorszym o 2 minuty 55 sekund od zwycięzcy. Czesław Lang (nr startowy 1), rocznik 1955, tym razem zajął 53 miejsce - pierwsze w swej kategorii wiekowej, 50 lat i więcej. W kategorii mini ukończyło jazdę 118 zawodników.

- W niedzielę było deszczowo i mokro - to słowa Czesława Langa, który podkreślał, że trzeba było bardzo uważać, szczgólnie na zjazdach, na kamieniste podłoże, na łupki. - Atmosfera była wspaniała, a ja sam czułem się tak, jakbym zaczynał karierę kolarza od początku, od nowa. W tych maratonach każdy znajdzie dla siebie rywala, niezależnie od tego, o które miejsce walczy - powiedział wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Wspaniale pokazali się w Szczawnie Zdroju zawodnicy z Poznania, występujący w Corratec Team - kierowanym przez Piotra Pawlaka. Jechało ich aż dziewiętnastu, na trzech dystansach, i wielu z nich stanęło na podium, jak choćby Zdzisław Baran - zwycięzca w kategorii M5 (pięćdziesiąt lat i więcej).

Zdzisław Baran ze Złotowa (między dwoma ślicznymi paniami), reprezentujący Corratec Team, wygrał swą kategorię na dystansie 90 km w czasie 3 godzin 21 minut 15 sekund.

112. Wojciech Ratajczak, 1949, Września, 3:26:19

Dystans medio ukończyło 126 zawodniczek i zawodników. Wycofało się 8 kolarzy, w tym Bartosz Brzeziński z Corratec Team Poznań.

1. Andrzej Kaiser, 1973, DHL Author, 2:51:38 h, czas zwycięzcy