Jestes 41071089 gosciem na naszej stronie
5 maj - Szczawno Zdrój

Kanadyjczyk Ricky Federau
wygrał z Markiem Galińskim

Mistrzyni Polski Anna Szafraniec (Halls Professional MTB Team) i Kanadyjczyk Ricky Federau zwyciężyli w kategorii elita podczas drugiej edycji wyścigów SkodaAuto Grand Prix MTB, które odbyły się w sobotę w Szczawnie Zdroju.

Maja Włoszczowska (241) ratuje się przed upadkiem.

Panie miały do pokonania dystans 31,6 km (sześć dużych rund). Najszybciej, bo w czasie 1 godziny 57 minut 56 sekund, pokonała go Anna Szafraniec. Maja Włoszczowska, jej koleżanka klubowa, kilka dni przed zawodami miała infekcję i brała antybiotyki, tym razem była druga. Jej czas 1: 58;24 h.Trzecia zameldowała się na mecie Karolina Kozela (Karolla Ghost Racing Team) ze stratą 7 minut i 47 sekund do zwyciężczyni. Poza Polkami rywalizowały na tym dystansie zawodniczki z Ukrainy, Rosji, Czech oraz Irlandii.

Junior Grzegorz Tomczak z Wrześni (na zdjęciu podczas zawodów w Chodzieży) potwierdził w Szczawnie Zdroju, że jest najlepszy w swej kategorii w Wielkopolsce.

Wśród mężczyn Marek Galiński, nasz od lat najlepszy kolarz górski, tym razem nie zwyciężył, lecz zajął drugie miejsce. Zasłużenie wygrał 26-letni Kanadyjczyk Ricky Federau. Trzeci był Ukrainiec Serhij Rysienko. Najlepszym Wielkopolaninem był Radosław Lonka z Wrześni (18 miejsce). Zawodnicy elity mieli do pokonania 41,8 km (8 rund) na trudnej trasie, nie dziwi wcale zatem, że do mety dojechało 28 mężczyzn - wycofało się szesnastu zawodników.

Kanadyjczyk Ricky Federau wygrał wyścig elity mężczyzn w Szczawnie Zdroju.

W klasyfikacji generalnej - po zawodach w Chodzieży i Szczawnie Zdroju - Maja Włoszczowska prowadzi wśród pań, w kategorii mężczyzn - Marek Galiński.

W pozostałych kategoriach zwyciężali: młodziczka - Monika Żur, młodzik - Jarosław Wasilenko (Rosja, Kaliningrad), juniorka młodsza - Marketa Sladkowa (Czechy), junior młodszy - Jakub Friml (Czechy), juniorka - Alla Boyko (Ukraina), junior - Piotr Brzózka, młodzieżowiec - Adrian Brzózka, mastersi - Dominik Oględziński.